Wpis z mikrobloga

#zamachstanu #tvpis #tvpo

Wicewojewoda odchodzi bo nie chce brać udziału w zamachu na porządek prawny.

20 grudnia Mateusz Wagemann poinformował w mediach społecznościowych, że domaga się od Donalda Tuska natychmiastowego przyjęcia jego dymisji, którą złożył 12 grudnia.

"Posługując się hasłami o rzekomym przywróceniu w Polsce praworządności, Pański rząd łamie elementarne zasady demokratycznego państwa prawnego. Działania te urągają nie tylko demokratycznym standardom, ale stanowią bezpośredni zamach na obowiązujący w Polsce porządek prawny" - podkreślił w piśmie do Tuska Wagemann dodając że oczekuje natychmiastowego przyjęcia dymisji.

"W tej sytuacji nie wyobrażam sobie dalszego wykonywania jakichkolwiek zadań związanych z reprezentowaniem Pańskiego rządu w terenie. Łączenie w jakikolwiek sposób mojej osoby z Pańskim rządem, który w jawny i skrajny sposób narusza polski porządek konstytucyjny Państwem stanowi naruszenie mojej godności osobistej i jest sprzeczne z systemem wartości, któremu staram się hołdować w służbie publicznej (...) Nie życzę sobie mieć nic wspólnego z rządem, którzy zaprzestając realizacji polskich interesów narodowych, wpisuje się we wrogą Polsce agendę", zakończył Mateusz Wagemann.


https://tvrepublika.pl/Wicewojewoda-zazadal-natychmiastowej-dymisji-Nie-chce-miec-nic-wspolnego-z-junta-Tuska-wrogami-Polski,154860.html #polityka
  • 8
@takJakLubimy: i jakie to ma znaczenie? Ten wicewojewoda, jak zapewne zauważyłeś po dacie złożenia dymisji, był powołany przez PiS, jest to z resztą kolega posła PiS Sz.Mateckiego. Co więcej, nowy wojewoda prędzej niż później wskaże nowego. Jego zadanie, czyli funkcjonariusza antypolskiego PiSu, obchodzi nas tyle, co zeszłoroczny śnieg.
@takJakLubimy: Bardzo mnie dziwi to, że te pisowskie dzbany wciąż zasiadają w tych urzędach wojewódzkich, ich się jednym pismem odwołuje, a koalicja rządząca miała 2 miesiące żeby przygotować kadry. Zapomnieli o tym, czy co?