Wpis z mikrobloga

UWAGA: może wywołać rekacje alergiczne dla osób przywzyczajonych dla prostych kwadratowych działek XD

hej Mirki, jestem na etapie planowania domu na naszej działce. Działka 860 m2, 10 min piechotą od centrum miasta, lokalizacja jest fantastyczna ALE ALE jest bardzo trudna do budowy - wąska, duże pochylenie terenu, teren powodziowy, trudne warunki gruntowe, dość mocne obostrzenia ze względu na speciajna strefę zabudowy (np, tylko 20% działki moze być "uszczelnione", tylko małe zmiany w topografi terenu itp). Szukaliśmy jej 3 lata i wydaliśmy majątek ehh.

Budujemy w Austrii.

Wąski dom piętrowy, 6mx14,7m wewnątrz = 176m2 brutto powierzchni, Netto około 160m2. Nieuzytkowe poddasze.
Dom z prefabrykatów betonowych - sciany i stropy filigran. Płyta fundamentowa na studniach fundamentowych,

W przyszłosci zadaszymy miejsce parkinkowewe robiąc tam carport.

Jakieś uwagi co do położenia na dziace?
Co możnaby lepiej - dom jest maksymalnie dosunięty na północ, ma minimalną odległośc do drogi 4m.
Konstruktywna krytyka mile widziana ale proszę bez"sprzedaj tę działke i kup inną"...

Trochę mnie martwi brak "szopy". Myśle czy gdzieś nie dać ziemianki na graty.

galeria ze zdjeciami działki i zrzutami z modelu

#budujzwykopem #budowadomu #dom #budownictwo #austria #dzialka
sokl - UWAGA: może wywołać rekacje alergiczne dla osób przywzyczajonych dla prostych ...

źródło: dom 1

Pobierz
  • 15
@sokl: przypadkiem trafiłem na post, jak działka dużo warta to może warto zrobić palisady po granicy i schować w skarpie garaż / zwiększyć ogród. Duzo jest możliwości, ogranicza wyłącznie $$ i sprytny projektant
@vanvolf dzięki, niestety lokalne warunki zabudowy zakazują znacznych zmian w topografii terenu i wysokich konstrukcji oporowych. Więc powiększanie ogrodu w ten sposób odpada.

Można za to budować dom/garaż w skarpie ale niestety warunki gruntowe są dość ciężkie i wyceny nas wyleczyły z tego - dlatego dom będzie postawiony na płaskiej części.

Co moze się udać to mała ziemianka w skarpie w części południowej działki. Kombinuje nad tym teraz.
@sokl z odwrotnych pomysłów można dosypać skarpę do domu od tej wyższej strony i mieć jakby dwu poziomowy ogrod też może być drogie i niekoniecznie przejdzie z mpzp ale zawsze trochę więcej płaskiego terenu. Jak trudne warunki gruntowe to uważaj na podcinanie skarpy bo można sobie narobić problemów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@vanvolf płaska część jak na skreenshocie to prawie 300m2. Nie za wiele ale chyba nam starczy. Potem pomyślimy żeby na skarpie jakieś ścieżki porobić i może altanę na górze.

Działka jest w Austrii i w miejscu w którym się znajduje są bardzo ostre wymagania - np maks nasyp to 1.5m w stosunku do oryginalnego terenu. W obecnym projekcie wykorzystujemy to prawie na maksa.

Dom posadowiony dosć wysoko właśnie żeby skarpę podcinać tylko
@sokl obczaj romaniak studio ja jestem fanem ale trochę drogo jak narazie dla mnie.
Chalupka widzę obmyslona więc więcej nie podpowiem, miłej budowy i mieszkania.
Ps. Zamiast na studniach może być taniej na palach np cfa, popytaj lokalnych wykonawców zaproponują rozwiązanie pewnie nawet z projektem.
@vanvolf dzięki - wiesz ile taki projekt kosztuje?

Lokalesi odpadają z ich absurdalnymi cenami, tu jest totalny odlot jeśli chodzi o koszty. Mam wyceny z Polski gdzie do prac ziemnych opłaca mi się ściągać koparkę 500km z Polski...

Pale CFA mam jako alternatywę ale nie znalazlem na razie firmy z Polski która by się podjęła w Austrii.

Za to studniarze bez problemu kilka firm mam, mogę negocjować nawet jakoś.

Ale gdybym był
@sokl w Polsce posadowienie takiego budynku to maks 80-120tys zł, jak wyjdzie ci do 200tys na studniach to chyba bym nie kombinował bo nikomu raczej się jechać nie będzie chciało z Polski za mniej. Lepiej dołożyć na fundamencie i zrobić mało studni - powinno wyjść taniej. Zastanów się też czy aby napewno nie na płycie fundamentowej, jak prawdziwe bagno to warto rozważyć żeby nie mieć problemu z posadzka.
Romaniuk chyba rzedu 250zl/m2,
@sokl no 60-70tys netto za 3500m2 projektu ogrodu. To jedna z drozszy firm ale koles fajne rzeczy robi ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak masz mały ogrod to warto bo wyjdzie nie aż tak duża kwota a ogrod sztos.