Wpis z mikrobloga

Witam na bożonarodzeniowym #pokapake Moim Mikołajem był szanowny Mireczek @mateoaka który spisał się na medal. Powiem szczerze, że nie mam zielonego pojęcia, od czego zacząć, chyba będzie długo, bardzo długo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po rozpakowaniu (oprócz ogromnego papieża #cenzopapa) i wzięciu listu do ręki to banknoty ( ͜͡ʖ ͡€) Trochę zielone, myślę sobie, ktoś mi wysłał dolary xD Przyglądam się bliżej, a to haitańskie gurdy o nominale 25 i 10. Jedna sztuka mocno zmęczona życiem, druga świeżynka w dobrym stanie. Muszę przyznać to trochę nietypowe i od razu zaczęło mi świtać w głowie. Przecież nasz Mireczek ma kanał na YouTube, który zresztą oglądam. Koniecznie sprawdźcie jego serię z Haiti, gdzie odwiedza wioskę założoną przez Polaków ponad 200 lat temu Śladami Polonii - Kanał na YT Do banknotów dołączona pocztówka oraz magnes przedstawiający najsłynniejszy symbol czarnego wyzwolenia na Haiti.

Jak już jesteśmy przy pieniądzach to mamy tutaj jeszcze 1 rumuńskiego leja, magnes z Bukowiny oraz kokardkę w biało czerwonych barwach z polskiej wsi Nowy Soloniec znajdującej się w Rumunii. Super pamiątki, naprawdę jestem z nich bardzo zadowolony. Oczywiście polecam film o Polakach z tamtych rejonów, kawał historii.

Muszę nadmienić, że mój nadawca miał problem z weryfikacją paczki, zresztą pisał o tym do mnie w AW na wykopace. W zakładce "nie chcę otrzymać" napisałem o atlasach i poradnikach. Po kilku wiadomościach zacząłem być trochę podejrzliwy czy to nie kolejny fabiarz w tej edycji xD Koniecznie chciał mi wysłać pewną książkę, którą nasze szanowne grono moderacyjne nie chciało przepuścić. Teraz już wszystko jest jasne, to zbiór informacji o tanim podróżowaniu napisanym przez @mateoaka Posiada lata doświadczeń, więc na pewno pomoże to i także mi. Sam lubię podróżować, a dzięki książce od razu przejdę z teorii do praktyki, ponieważ w pakiecie mam kupon do linii lotniczych Wizz Air na kwotę 25 EUR. Ekstra gift!

Oryginalnym element w paczce również był cały zestaw do yerby. Tykwa, bombilla i paczka argentyńskiej maty Amanda, założonej przez imigrantów z Polski. Tutaj jest coś niesamowitego, nigdy nie piłem yerby, jestem wielkim fanem kawy, a dosłownie miesiąc temu zacząłem szukać zestawów do yerby, bo chciałem w końcu spróbować. Nigdzie o tym nie wspominałem ani na wykopie, ani w opisie na wykopace. Po prostu trafił z tym w 10, od razu zaczynam testowanie. Oczywiście oprócz yerby mam też paczkę kawy z lokalnej palarni.

Muszę się streścić, bo mógłbym tak pisać i pisać, a i tak nikt tego nie przeczyta xD Dostałem zestaw do pokera i przepiękne karty do gry ze szczecińskim motywem (+ dwie dodatkowe talie). Uwielbiam słuchać muzyki, ponadto posiadam kilka kaset magnetofonowych, więc mam kolejną do kolekcji zespołu Pale Waves, właśnie słucham (ʘʘ) oraz dwie płyty lokalnych artystów ze Szczecina. Jako wielki fan #perfumy mam dezodorant z grupy zapachów fougere, wiecie zapach mężczyzny 30+ lat temu, klasyka #pdk ( ͡ ͜ʖ ͡) Kilka kraftowych piwek + zestaw prawdziwego fana Pogonii, czyli piwko i paprykarz, coś pięknego. Na końcu paka słodyczy, w tym tureckie łakocie oraz ładne magnesy, o które prosiłem. Dziękuję!

Muszę przyznać że, fajnie dobrane prezenty, Mireczek poszedł trochę nieszablonowo, dzięki czemu dostałem naprawdę prawdziwą niespodziankę. Właśnie taką zabawę lubię w wykopace, gdzie z pozoru niepasujące elementy na samym końcu okazują się świetnie spersonalizowaną całością.

Dziękuję @mateoaka za pakę! Wielkie podziękowania dla całej ekipy #wykopaka oraz wszystkich uczestniczących w zabawie. Wesołych Świąt!
high_hopes - Witam na bożonarodzeniowym #pokapake Moim Mikołajem był szanowny Mirecze...

źródło: IMG_20231224_2137

Pobierz
  • 7