Wpis z mikrobloga

Które głośniki bluetooth najlepiej sprawdzą się w działaniu stacjonarnym? Znaczy kładę taki głośnik gdzieś poza zasięgiem ręki na stałe włączony do zasilania i chcąc odtwarzać na nim muzykę nie muszę podchodzić aby włączyć? Czy obecnie dżwięk przesyłany po bluetooth ma opóźnienie za duże dla filmów i gier?

#audio #hifi #komputery #elektronika #muzyka
#pytanie
  • 20
@cotozazycie: Jak kiedyś się zastanawiałem (ale nie poszła za tym żadna decyzja) to mi wychodziło, że najrozsądniej będzie kupić jakieś urządzenie pośrednie (wzmacniacz?) do którego sobie będę mógł podłączyć wiele źródeł na różne sposoby i dopiero to do głośników.
@cotozazycie JBL ma źle rozwiązanie zarządzanie energią i jak pracuje podłączony do prądu to strasznie degraduje akumulator. Jego najlepiej naładować, odpiąć, zużyć i naładować ponownie.

W twoim układzie bardziej bym polecał jakieś zwykłe głośniki i dokupić do tego "adapter" bluetooth. Są takie z wyjściem audio i podłączasz co chcesz.
W twoim układzie bardziej bym polecał jakieś zwykłe głośniki i dokupić do tego "adapter" bluetooth. Są takie z wyjściem audio i podłączasz co chcesz.


@pietryna123: ja mam soundbara z xiaomi, jest okej do normalnego użytku, tylko ma jedną wadę. Jak jest załączony, to słychać, wydaje mi się, że coś na kształt fali. Nie wiem czy to moja sztuka tylko tak ma, czy inne też.

Zamówiłem te presonusy o których pisałem kilka
@z--x: @pietryna123

to co chciałbym podłączyć(i przełączać się bez potrzeby podchodzenia) to telefon i laptop. Jeśli TV to raczej kablem AUX(ale teraz nie mam i nie wiem czy będę miał). Wolałbym jednak głośnik BT bo na jakości aż tak mi nie zależy a nie chcę mieć wielu gratów bo często się przeprowadzam.
@cotozazycie tylko te akumulatory potem puchną i mogą rozsadzić głosnik. Ja ledwie wyjąłem że swojego. Możesz kupić jakąś pojedynczą aktywną kolumnę wtedy. Ewentualnie właśnie dwie, minimum kabli, jakość dźwięku jednak nieporównywalnie lepsza jest a ważyć więcej i zajmować więcej miejsca niż duży głośnik BT to nie będzie. Jeśli docelowo i taka być stacjonarnie.