Wpis z mikrobloga

Dlaczego mnie nie dziwi, że #wypadek w #miedzyzdroje spowodował jakiś wioskowy szpaner w starym audi?
Ano dlatego, że od wielu lat jeżdżę nad polskie morze i widzę, że na tamtejszych wsiach jest jak w latach 2000.
Jak sobie któryś z wsioków kupi ,,audiczkę" lub ,,betę" za kwotę około 20k PLN to sodówa uderza do łba jakby co najmniej Ferrari kupił.
#!$%@? z tym, że auto ma z 15 lat, pół miliona przebiegu, 5 warstw lakieru i każdy element w innym odcieniu.
Na polskiej wsi nie liczy się, że auto było przeruchane przez Niemca, jego syna, potem armeńskiego dilera i kilku turków zanim odkupił je jakiś handlarzyna spod Gorzowa Wielkopolskiego.
Na polskiej wsi to jest #!$%@? prestiż i premium xD Który non stop trzeba podkreślać #!$%@?.
No i co jakiś czas kończy się tak jak wczoraj...
Btw, ostatni taki głośny wypadek jaki pamiętam to czerwone #bmw zabiło rodzinę z 10 lat temu.
Coś pecha mają te niemieckie marki i ich nieomylni kierowcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 43
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: no oczywiście, przecież nowe opony albo wahacze nie wpływają na szpan.
Generalnie podejście do motoryzacji na pomorskich wiochach fajnie pokazał któryś odcinek Miłośników 4 Kółek w którym pokazali audi ( ͡° ͜ʖ ͡°) mega prestiżowe, z silnikiem V10, w longu.
Tylko elementy silnika były połapane trytytkami a właściciela nie było stać na poprawny serwis.
Oznaką prymitywa jest to, że woli katować się na budowie całe lato
  • Odpowiedz
jakakolwiek inna markę którą mógłby sobie utrzymać w dobrym stanie technicznym


@57_bel_air_fan: Napieraj z tymi innymi markami. Jak chcesz sportowy samochód, to zostaje ci jeszcze Subaru, może jakaś Honda Type R. Skoda Octavia RS nie będzie w lepszym stanie niż te niemce. Problemem nie jest marka, tylko stan. Każdy samochód kupisz w dowolnym stanie, kwestia ceny. A BMW w bardzo dobrym stanie pojedzie stabilniej niż Volvo w podobnym stanie, bo BMW
  • Odpowiedz
@Reichsmarschall: no to właśnie o stan mi chodzi. Przecież cały post wyśmiewa ludzi których stać na Golfa albo Oktavie a próbują świrować bogacza i oszukać wszystkich (z samymi sobą na czele), że mają zajebiste auto premium, połączenie limuzyny z sportowym samochodem.
A naprawdę to mają rozklekotane, nastoletnie audi czy bmw.
Inne sportowe auta? Proszę bardzo, Mazda Miata. Renault Clio. Jakieś sportowe wersje hot hatchy Forda czy Peugeota.
Tylko na te auta
  • Odpowiedz
Inne sportowe auta? Proszę bardzo, Mazda Miata. Renault Clio.


@57_bel_air_fan: Ale nie kupisz nowej Mazdy w cenie używanego BMW, a ich katalogowa cena bierze się m.in. z gorszych materiałów i gorszych rozwiązań technologicznych. W przypadku Mercedesa, BMW, Audi istnieje szansa, że samochodem jeździł 50-letni Niemiec (tylko takiej sztuki nie da się kupić w okazyjnej cenie), a w przypadku hot hatcha masz niemal pewność, że samochodem jeździł syn takiego Niemca. Tak że
  • Odpowiedz
Ale nie kupisz nowej Mazdy w cenie używanego BMW


@Reichsmarschall: nie kumasz o co chodzi OPowi. Masz budżet 15k-20k. Możesz za to kupić #!$%@?, nastoletnie bmw czy tam audi albo młodszego forda czy tam peugota w lepszym stanie technicznym. Post ma na celu wyśmianie ludzi kupujących takie bmw i myślących, że mają zajebistą fure klasy premium.
  • Odpowiedz
Masz budżet 15k-20k.


@WhiskeyIHaze: Kupowałem samochód 2 miesiące temu. To nie jest budżet na cokolwiek sensownego. Owszem, rocznik będzie młodszy, może być bezwypadkowy, przebieg może być niższy, ale stan niekoniecznie będzie lepszy. Jedyna realna różnica jest taka, że w Audi możesz mieć 3-litrowy podkręcony już na 250 KM silnik, a w jakimś Fordzie może szaleć całe 90 KM z silnika 1.6.
  • Odpowiedz
@Reichsmarschall: no i wracamy do początku xD
Kupisz te audi z 250 końmi a cała reszta będzie w opłakanym stanie. Zawieszenie, skrzynia biegów, lakier, opony, hamulce do natychmiastowej wymiany.
Ale wszystkie pieniądze wydałeś na auto, więc na serwis brakuje.
A nadal, mimo to uważasz się za wygrywa, króla wioski i naśmiewasz się z tego 90 konnego forda który jest w o niebo lepszym stanie.
  • Odpowiedz
@Reichsmarschall: czyli chcesz mi powiedzieć, że za taka sama cenę kupię 3 litrowe audi albo 1.6l forda i jedyna różnica to, że będzie młodszy? To tak nie działa, zawsze większy silnik będzie droższy więc jak są w podobnej cenie to na czymś tam było przyoszczędzone.
  • Odpowiedz
czyli chcesz mi powiedzieć, że za taka sama cenę kupię 3 litrowe audi albo 1.6l forda i jedyna różnica to, że będzie młodszy?


@WhiskeyIHaze: Naucz się czytać. Wspomniałem m.in. o bezwypadkowości. Audi może być złożone z 3 innych powypadków kupionych w cenie złomu. I nie twierdzę, że będzie lepsze. Wręcz napisałem, że w kwocie do 20k tak Audi jak i Ford będą złomami, a Ford może być bezpieczniejszy dla otoczenia z
  • Odpowiedz