Wpis z mikrobloga

Dopijam flaszkie i podsumowuje swoj zysk z 2023 w porownaniu z 2022 z działalności gospodarczej. A #!$%@? ich rządowa mać. OD stycznia podnosze stawki o 10%, od 3 lat tego nie robiłem ze względu na konkurencję, bo jak mało powszechnie wiadomo małe działalności w nowym ładzie mają być zastepowane dużymi korporacjami, z którymi ciężko konkurować, ale gdy zatrudniłem na próbę na początku roku 3 nowe osoby na miesiac, to zaczeły zarabiac wiecej ode mnie.
Małe dzialalnosci nie sa dotowane z pieniedzy publicznych w sytuacji niewypłacalnosci wiec tez ratowac ich nikt nie bedzie.
No i #!$%@?, wszyscy sie zatrudnijmy w sferze budzetowej. Po 2 WŚ przeciez te 50 lat jakos to działało.
#dzialalnoscgospodarcza #polityka #ekonomia #podatki
  • 8
zeby byla jasnosc, odnosze sie do dysproporcji podwyżek sfery budzetowej do zarobkow sfery prywatnej. podwyzki nie spowoduja wiekszej ilosci gotowki w obiegu innym niż osiedlowe sklepiki czy raty kredytow. z grubsza
próba powiekszania firmy zatrudniajac za legalne (oczekiwane) stawki nowych pracownikow powoduje spadek konkurencyjnosci i/lub zysku po wzrostach płacy minimalnej. W jaki sposób konkurowac z firma o ugruntowanej pozycji? propaganda albo black mailingiem?
@InwestorEkonomista: mhm wiekszosc firm stosuje zabieg minimalna do zusu i reszta pod stołem ale nie zawsze sie tak da przy stosowaniu stawki 8%, dlatego podwykonawcy sa dobrym rozwiazaniem, ale też narazasz sie na pytania od US dlaczego w takim kontrakcie taka wysokosc zlecenia, a w innym nagle niższa
@Fangu: łączę się w bólu, taś budowlanka, projekty, może nie niszowe ale to czasami jest śmiech na sali co się dzieje ze stawkami za projekt a kosztami
głupi papier do plotera podrożał o 100% - tak wiem mamy XXI wiek, elektronicznie, no chciałbym ale w urzędzie babeczka się sama przyznała, że jak ja im to wyślę elektronicznie to oni i tak to sobie drukują, bo tak jest im łatwiej a i