Wpis z mikrobloga

#jdg #dzialalnoscgospodarcza #vat #podatki
Jak to jest z fakturami za paliwo? Czy ktoś inny tankując swoje autko i płacąc swoją kartą może brać faturę na znajomego który prowadzi jdg? Czy może być problem? Oczywiście tak 2-3 faktury max na miesiąc
Chodzi o zwykłe autko osobowe zgłoszone jak służbowe
  • 10
@kuncfot: dość zaskakujący jest Twój wpis :)

Mam szwagra, który prowadzi JDG i zatrudnia kilka osób, które jeżdżą z/po towar czasem, szczególnie, że miejsce prowadzenia działalności jest trochę oddalone od adresu JDG. A że mam ryczałt to z faktur niewiele rozliczę a mieszkam akurat w okolicy tegoż miejsca prowadzenia działalności ;)

FV biorę bez rejestracji, bo i tak w tym JDG jest samochód, ale używanych jest więcej :)
@OsSikorskiego: mówię o sytuacji, którą miałem u klienta:

gość miał z 30 samochodów - kurierka. Wpadła kontrola, zaczęli przeglądać faktura po fakturze za paliwo.
Do gotówkowych nie mogli się przyczepić, ale były płacone kartą. Skontrolowali czy karta należała do niego ... te które nie były właściciela wyleciały z kosztów itd.
@kuncfot:
Sytuacja czysto hipotetyczna: jest firma x która posiada kilka samochodów. Czasem pracownik zapomni pieniędzy od pracodawcy na paliwo. Wtedy jest w *&*$%$, płaci własną kartą, jest numer rejestracyjny pojazdu jest na fakturze. Później pracodawca "odda" pracownikowi pieniądze do ręki.
Tak na logikę i zwykłą uczciwość wydaje się być ok.
A czy jest ok w świetle prawa?