Wpis z mikrobloga

Obejrzałem kolejne wydanie #i930 i jest lepiej, ale dalej mam odczucie, jakbyśmy się cofnęli 20 lat wstecz. Może dlatego, że to partyzantka i nie mają jeszcze dostępu do starego studia. Ktoś wie, gdzie ten program obecnie powstaje?

Czego się spodziewać? Na pewno nie będzie tępej propagandy znanej z TVPiS, będą starali się zachować pozory obiektywizmu, wobec tego są zmuszeni pokazywać polityków opozycji i pozwolić się im wypowiedzieć, natomiast pewne fakty mogą zostaną przemilczane, wykorzystując brak wiedzy widzów na pewne tematy, wypowiedzi profesorów jedynej słusznej opcji, niewyczerpanie tematu, no i jednak propaganda sukcesu, jak to nowy rząd świetnie rozwiązał problem m.in. na granicy (nie wiem, ile w tym prawdy, bo nie czytałem jeszcze newsów z innych źródeł), niejasne stanowisko w sprawie pakietu migracyjnego (ale koniecznie przypomnieli aferę wizową) i widz do końca nie wie, na co rząd się zgodził - zamiast konkretów, to uspokojenie, że prawdopodobnie UE nas do niczego nie zmusi.

Wczorajsze wydanie 3=, dzisiejsze mocne 4, zobaczymy jak będzie dalej.

Edit: Mam nadzieję, że długość i ilość newsów będzie co najmniej taka sama jak w starych Wiadomościach, że nie będzie tylko ciągle o polityce, ale jakieś newsy ze świata technologii, nauki, co się dzieje w Polsce i na świecie.

Program informacyjny powinien pokazywać fakty, co się zmienia w prawie, nad czym pracuje rząd, ok, wszystkiego się nie da zmieścić w jednym wydaniu, ale już złamali obietnicę, bo miały być same fakty, "fotografie, a nie obraz", a 19:30 to nadal dziennik opiniotwórczy, bo pokazują wypowiedzi wybranych przez siebie ekspertów, ludzi z ulicy, itd.

Obiektywnych mediów nigdy nie będzie i trzeba czytać różne źródła.

#tvp #wiadomosci
  • 5
@SendMeAnAngel: W tych wiadomościach nie bylo nic o tym że rozwiązano problem na granicy.
co do pakietu migracyjnego przedstawili w sumie nawet bardziej zagrożenia i to że nie będziemy musieli przyjmować imigrantów w najbliższym czasie (sam prowadzący podkreślił że na razie tak jest)
Czyli maja nie przypominać o tym że pis robił afery

Jak mogą przedstawić szczegóły jak te na dobrą sprawe dopiero będą uzgadniane xd
@SendMeAnAngel: chyba jestes dosc mloda osoba, wiec nie wiesz ze za PO bylo w tvp podobnie jak za PiS, tylko nie az tak wprost bezczelnie propagandowo. Natomiast Twoje obawy to to co bylo w przeszlosci. Nie bylo rzetelnosci, byl poziom rynsztoka. Zreszta w tvn bylo takze bardzo zle.
@Mateo132: Poziom rynsztoka to pamiętam, też propaganda sukcesu, ale bardziej obiektywne, choć może to były pozory obiektywizmu. W TVPiS nie było dnia, aby nie atakowali opozycji i nie napuszczali widzów.
@SendMeAnAngel: no bylo bardziej obiektywnie, co nie zmienia faktu ze nadal bylo to na niedpouszczalnym poziomie jak za pis. Pis przekroczył granice metaforycznie o 10000 km a PO np. o 1000, to nadal za duzo. Szczerze, bardzo przykro ze nie ma w tym kraju normalnej partii, to nie powinno tak wygladac. Ludzie wybieraja mniejsze zlo, ale wedle zasady dzielenia i rzadzenia, a najgorsze ze nie widza blednego kola.