Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy. Jestem absolutnym laikiem i pierwszy raz odprawiałem czary w tym stylu. Kupiłem walkmana i gejowski kabel jack, podłączyłem go pod line-in (niebieska mirabelka), włączam play, odpalam audacity i przez 2h doszedłem do momentu wykorzystania wszystkich kombinacji ustawień w programie i nic. Cisza, wywala błąd o niekompatybilnych ustawieniach urządzenia z programem. Spróbowałem Cool Edit Pro, też nie działa. Tak samo podłączam telefon, odpalam muzykę, aduacity łapie bez problemu. Walkman to jakiś stary noname ale ładnie gra, słuchawki mini jack, typowy walkman. 1. Dlaczego adacity ma halo do mojego walkmana? 2. Taki problem będzie przy każdym walkmania? Tak, włożyłem kasetę do walkmana i dopiero nacisnąłem play. #kiciochpyta #audio #pcmasterrace
  • 13
@Kukulcyke w audacity jest troche opcji do pokombinowania z wejściem, kojarzę ze ja miałem podobne problemy przy zgrywaniu winyli na kompa. Dopiero przy wpięciu na głowice ramienia adapteru mogłem zgrywać bo też miałem ciszę.
@nalot_1 z walkmanem nie mam za dużo opcji podpięcia. W aduacity przetyrałem opcję. W necie też nic nie mogę znaleźć, na żadnym tutorialu na YT, nie ma podobnych problemów.
@Kukulcyke nie zrozumiałem, ehh, sorry.
Może kabel jest problemem, kurde, nie wiem czy taki kabel też jest w wersjach przenoszących jeszcze sygnał mikrofonu? Do walkmana taki najprostszy by był pewnie najlepszy, czasami takie połączenia działają, gdy się trochę kabel wysunie, bo starsze urządzenia nie ogarniają wszystkich tych pinów
pozmu - @Kukulcyke nie zrozumiałem, ehh, sorry.
Może kabel jest problemem, kurde, nie...

źródło: temp_file2928434255332850012

Pobierz
@pozmu kabel jest TRS, z walkmana wychodzi tylko audio, sygnał mikrofonu na kablu nic mi nie da w walkmanie. Nie podłączałem pod port micro ale wszędzie piszą że to nie działa, do tego jest mono w słabej jakości więc też mnie to nie urządza.