Wpis z mikrobloga

nie wiem czy dobrze zrobilem -obie firmy z wwa, full remote
<java>

UOP 9k brutto (na reke 6.5) korpo (telekomunikacja top 5 korpo w polsce)- luxmed multisport sluzbowe wsyzstko , 3 msc probne pozniej na czas nie okreslony,3 msc wypowiedzenia

B2B (pierwsza dzialanosc 10.5 na reke ) ok 14k na fakturze - 1 msc wypowiedzenia - outsoricng, praca na 12 msc pozniej mozliwa wspolpraca z klientem - zero benefitow typu multisport czy urlop <mniejsza firma>

wybralem opcje 1
menijszy hajs ale nie programowalem pol roku i boje sie ze rzuca mnie na cos ciezkiego ponadto na b2b byla klauzual ok 50k kary jakby cos nie poszlo, no i do tej pory nie mialem b2b wiec sie wydygalem

mam nadzieje ze ludzie beda spoko w pracy bo inaczej sie #!$%@? w #!$%@? ze taki hajs a ja bede #!$%@?
zawsze mozna szukac czegos lepszego w najgorszym wypadku rok sie doperio zacznie a ja bede juz fraejerm roku

#pracbaza #programowanie #programista15k #pracait
elozapiekanka - nie wiem czy dobrze zrobilem -obie firmy z wwa, full remote
<java>

U...

źródło: 8667507462

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@brakloginuf: no wlasnie nie wiem.. zalezy jak w pracy poniewaz jak bedize ekipa zjebow no to...
poandto moj przyszly przelozony pwoiedizl ze jak mi rpzedluza umowe to za max 5-10% wiecej
uop troche lepszy bo moze kredyt czy cso to bezpiecznie

troche sie wysralem z siana wiec z 1-2 chce odbic sie z hajsem
z rok chce przegarowac pozniej nawjyzej rozgaldac sie z alepszym czyms zeby miec poduszke finansowa
  • Odpowiedz
@graczu: wzialem co bylo bo lipa
znam koelsia co siedzi chyba 4.5 albo 5.5 roku i ma 5.9 na reke serio ew klamal i ma mniej - mgr inz nawet kumaty koles ale boi sie isc po swoje ma kredyt zero oszczddnosi auto leasing a tutaj ma pewne miejsce
@brakloginuf kiedy bede wieidzl ze chce? slsyzlem ze b2b spoko jak masz jakis maly etat np 1/2 czy 1/4 i z 2
  • Odpowiedz
  • 0
@elozapiekanka myślałem że dla doświadczonej osoby to się zaczyna od 8k netto, jeszcze nigdy pracy nie szukałem - zawsze mnie znajdowała, ale znajomi co pracują w większych firmach tak mi mówili, ja akurat robię w małej firmie tylko zajmuje się wieloma rzeczami oprócz klikania w tratwie, ale tutaj nawet tak niskich zarobków nie mam. Nie spodziewałem się że firma top5 ma takie etaty.
  • Odpowiedz
@graczu: zalezy kiedy . ciezko na rynku pracy
sam jak gadam z hr to mowia ze jest 52% menij ofert niz w porowanniu z zeszlym rokiem
A seniorzy schdoza do stawek mida
na juniora jest ponad 50+ ogloszen
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: nie daj sobie wmowic ze b2b to cos fajnego. Jest fajne, ale gdy wiesz ze tego chcesz. A jak nie wiesz to znaczy ze nie chcesz. Na b2b wszystko na twoich barkach, o chorowaniu trzeba zapomniec etc


@brakloginuf: ale #!$%@? xD na b2b masz z 5k więcej miesięcznie, urlop i chorobowe to standard, ja mam w umowie 36 dni wolnych aka niedyspozycji w roku płatnych, stawka miesięczna

Nawet jak
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: te kary umowne to taki troche pic na wode fotomontaz. Nigdy nie slyszalem by kogos scigali z tytulu jakichs bledow a doradca prawny ktory analizowal umowy stwierdzil, ze dla it guya takie rzeczy ciezko udowodnic nawet jesli chcialo sie zrobic cos specjalnie, przeciez jest jira, commity. Zawsze mozesz zwalic na skill issue
  • Odpowiedz