Wpis z mikrobloga

Cześć.

Mam pytanko, dostałem-receptę na 2 opakowania baklofenu 100x25mg i na Internetowym Koncie Pacjenta #ikp, jest zapisane

Recepta 1 z 3

645977223120119...
Częściowo zrealizowana

Jedno opakowanie na 100% wkupiłem, bo dobrze pamiętam, a drugiego nie, bo nie miałem wtedy nawet na nie pieniędzy. Jakieś 2 tygodnie dopiero później kurde przychodzę wykupić następne opakowanie, a farmaceutka mówi, że już zostało wykupione chyba kilka dni temu. " Ja sobie myślę: "WTF???? Przecież jeszcze mam z 2/3 słoczika tamtego, a na stronie IKP napisałe było, że drugie jest do wykuienia jeszcze.."

Gdy przy recepcie na jakiś lek jest napis "Częściowo zrealizowana", a obok z prawej strony jasnozielone, otwarte kółeczko, a przy zrezliowanej recepecie napis "Zrealizowana" i pełne, zielone kółeczko ???? to jaki cudem ten pierwszy wariant jest już zreaizowany?. Pierwszy raz chyba od 4 lat mi się oś takiego zdarzyła. @TrzyGwiazdkiNaPagonie bydlaku peseloki!!! To Twoa wina! Uważaj!! Tera klasykiem będę leciał!!!

Pytanie: Czy farmaceuta może w tym wypadku wypisać receptę na ten lek? Kiedy farmaceuci mogą to w góle zrobić?

#farmacja #farmaceutyka #medycyna #lekarz #apteka
wyjatkowy_szmaciarz - Cześć.

Mam pytanko, dostałem-receptę na 2 opakowania baklofenu...

źródło: erek

Pobierz
  • 4
@wyjatkowy_szmaciarz: a sprawdź sobie Dokumenty Realizacji Recepty dla recepty z baklofenem - zobaczysz tam, kiedy i o której wykupywałeś dany lek, kto ci go wydawał i w jakiej aptece. Porównaj to sobie z tym, ile leku miałeś na recepcie i jak coś się nie będzie zgadzać, to wróć się do apteki, gdzie realizowałeś receptę i spróbuj to wyjaśnić z personelem. Może w aptece się pomylili i nabili ci więcej opakowań, niż
@PawlaczBorzy: Dziękuję za tą obszerną wypowiedzź borzom ugułem, jak to się muwi. A w aptece powidział dla mnie AINIOŁ(tak, kuhwaaa, dobrze przeczytaliście, ~25lvl Julka 9/10) w ludzkiej skórze, że wykupiłem ostatnie opakowanie 7 grudnia razem z acodinem heheheh, a ja tego w ogole, NIC A NIC KUHWAA nie pamiętam. Bo zaawansowana demecja i Aalzhejmer w wieku 31 lat. No ale tak zapewno było, bo kilka dni później obudziłem się w szpitalu
wyjatkowy_szmaciarz - @PawlaczBorzy: Dziękuję za tą obszerną wypowiedzź borzom ugułem...