Wpis z mikrobloga

Kontynuując ostatni wstęp tagu #starelwisko

Ciekawe kiedy zajeżdżasz pod dom handlarza, a tu w garażu świeże Audi A8. Przed bramą wzdluz drogi stoi 605, Maseratti Biturbo, Fiat 125, w środku pod krzakiem Scirroco i z boku 405 a przed nim jeszcze upchany Fiat Supermirafiori, ( ogolnie burdel xD), a gość mówi, że jest chirurgiem. No i brak Mercedesa. Wywiózł go do blacharza, bo miał wolny termin zaklepany, a mu się w sumie podoba i będzie robił. Ogólnie średnio sie zaczyna bo jechaliśmy 300km, a chłop wyskakuje z takim tekstem. Z gościem średnio się gada, jak z typowym handlarzem (skurczysynowi nie wierzyłem, że jest chirurgiem i później go wygooglowalem i faktycznie gość jest chirurgiem)

Dobra, patrzymy na resztę... polska motoryzacja odpada, MIrafiori za stary i nie leży mi, no wiec może Maseratti. Fajny styl, fajny silnik, ale do wkładu duuuuzo funduszy. Kiepska blacharka. Na masce w rogu ordynarnie wycięty kawałek kontówķą i fatalna wstawka. Sam gość powiedział, że czesci tylko we Włoszech i ciężko już z dostępnością - odpuszczam.
Zostaje 405 i 605. 605 w dieslu, spojler wyrwany i zaszpachlowana klapa bez lakierowania, nie zachwycił. No i przechodzimy do 405

Z najważniejszych rzeczy i plusów to to, że jest kompletny. Wszystkie plastiki, dekory na miejscu, środek perfekt. Podłoga w stanie idealnym, lekkie oznaki powierzchownej korozji, pali, jeździ, niezle wyposażnie, niezly silnik. Z minusów: wypłowiały dach, jeden próg do zrobienia, silnik leje z każdej strony, czyli to co uda mi się ogarnąć, to ogarne. Stan dobry, do uratowania.

Jazda próbna, 200zl utargowane (skurczysyn nawet 100zl nie chciał opuscic) i piszemy umowę. Na koniec Peugeot strzelił z rury i już wiecej tego dnia nie odpalił xD
Tak czy tak musiał wrócić na lawecie, bo nie miał przeglądu i jakoś 300km nie odważyłbym się nim jechac, więc po dwóch tygodniach wynająłem lawetę i tak stałem się posiadaczem tego gruza.

Czy jestem zadowolony - TAK!

Tyle z historii kupna "pługa". Jak wygląda prawdziwy stan techniczny, co jest do zrobienia, jaki mam plan na niego w następnych postach.
#motoryzacja #peugeot #hobby
cieply_chlodniarz - Kontynuując ostatni wstęp tagu #starelwisko

Ciekawe kiedy zajeżd...

źródło: 20231218_212156

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Rules: Jeden lubi truskawki,a drugi jak mu skarpetki śmierdzą xD Czy popularny? Już raczej nie. Do sprzedania na otomoto, sprzedajemy, olx, może max 10szt.
Czy nieciekawy? Samochód roku 1988 i tyle w temacie. 205 to to nie jest i bardzo dobrze. Mi16 też nie, a o numerowanych LeMansach nie wspomnę. Tylko, że w naszej polszy najczęściej masz słabe jednostki w najbiedniejszych wersjach wyposażenia. Tu mam troszkę inaczej, bo francuz jak go
  • Odpowiedz