Wpis z mikrobloga

@CX570 https://bizblog.spidersweb.pl/w-it-bija-sie-o-prace-prawie-2-tys-zgloszen-na-jedno-miejsce
Są raporty np. No Fluff Jobs. Oczywiście mowa o juniorach. Nie jest to dziwne/ jak ktoś jest rozczarowany swoją karierą to przebranżowienie do IT jest najbardziej opłacalne. Mam kilku znajomych, którzy mieli prawie 10 lat doświadczenia + studia w danym kierunku, a po 3/4 latach od przebranżowienia zarabiają ponad 2/3 razy więcej w IT. Młodzi często od razu uderzają w tym kierunku.
Nie jest to dziwne/ jak ktoś jest rozczarowany swoją karierą to przebranżowienie do IT jest najbardziej opłacalne. Mam kilku znajomych, którzy mieli prawie 10 lat doświadczenia + studia w danym kierunku, a po 3/4 latach od przebranżowienia zarabiają ponad 2/3 razy więcej w IT.


@saji: Każdy kto ma minimum oleju w głowie widzi to. Nie ma sensu zostawać niczym innym.
@CX570 jak się pchasz w coś, co ma super niski próg wejścia i nie wymaga żadnych konkretnych skilli, to się potem nie dziw że jest dużo kandydatów na jedno stanowisko.
teraz się nie opłaca iść w IT bo jest przesyt


@paxtax: A co się opłaca? Piłkarz, influencer, polityk? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

oczywiście że IT się opłaca, stawki 2-4x większe niż w innych branżach technicznych.
Każdy kto ma minimum oleju w głowie widzi to. Nie ma sensu zostawać niczym innym.


@CX570: bzdura. Praktycznie w każdym poważniejszym zawodzie sobie spokojnie można poradzić tylko trzeba mieć olej w głowie, zaangażowanie w robotę i własny rozwój. A nie oczekiwać że się zadzieje bo mam studia.