Wpis z mikrobloga

pamiętam jak pytałem się w marcu na wykopie, czy brać mieszkanie z terminem odbioru w grudniu, na zasadzie, że teraz wpłacam 20% z własnych oszczędności, a przed odbiorem pozostałe 80% z kredytu 2%

dostałem proste i bystre rady:
-nie bierz, bo i tak program nie wejdzie i ceny zaraz spadną
-nie bierz, bo nawet jak wejdzie, to nie będzie to miało wpływu na ceny, bo nikt się na to nie załapie
itd, itd..

Rady na szczęście wziąłem sobie do serca i zrobiłem dokładnie odwrotnie.
Za 2 tyg odbieram zajebiste mieszkanie wybrane na luzie w marcu, które już teraz jest warte 150k więcej :)

Dlatego taki mick jest takim szkodnikiem i trzeba go tępić, bo ktoś go jeszcze nie daj boże posłucha.

#nieruchomosci #kredyt2procent #mieszkanie
PanLodowegoOgrodu - pamiętam jak pytałem się w marcu na wykopie, czy brać mieszkanie ...

źródło: 1920x810

Pobierz
  • 46
@PanLodowegoOgrodu: brawo wygrałeś na ustawowej loterii budowej. Teraz wymienimy to co pojawiło się na Twitterze Budy, a nigdy nie weszło w życie:
- portal z cenami transakcyjnymi
- podatek katastralny
- zakaz flipów na pierwotnym
- obowiązek podania ceny w ogloszeniu
- zakaz pobierania prowizji od obu stron przez pośredników
- zakaz skupu hurtowego mieszkań
W marcu też każdy myślał że:
- Zostanie rekomendacja R z nami na dłużej
- Bk
@PanLodowegoOgrodu: @WielkiPowrut88: Gratulacje, u mnie podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rezerwacja w kwietniu, a przedwczoraj odebrałem klucze. A na tego troglodytę tagowego trzeba patrzeć z politowaniem. Gdy w czerwcu przed startem programu na mirko radziłem ludziom ładować się po kule póki sentyment jest średni, to mikuś mi odpisał że piszę ze szczytu górki xDD

@mentari: Taka niestety jest rzeczywistość. Na moim osiedlu ceny od maja
@PanLodowegoOgrodu: ogólnie to w necie niezła bańka informacyjna wyrosła że niby ciężko jest kupić w Polsce mieszkanie xD
Ciężko to jest może kupić w centrum warszawy jak zarabiasz 5k na rękę. Ale w Warszawie ludzie zarabiają więcej.
Normalny człowiek nie płacze na wykopach tylko bierze kredyt(wciąż rata jest niższa niż wynajem) i tyle.
Generalnie gen z siedzi na tiktokach i importuje nieistniejące tu problemy z zachodu. Sytuacja mieszkaniowa wbrew pozorom nie
@TurboDynamo: No nie do końca- szukam pracy od pół roku przynajmniej za trochę więcej niż minimalna - na początku celowałem w okolice średniej krajowej- i nic nie mogę znaleźć. Nawet jak jakimś cudem dostanę pracę za np. 4500 netto, to z wkładem własnym ok 150k nikt nie da mi kredytu na mieszkanie np. w trójmieście. Nawet nie wiem, czy na kawalerkę byłoby mnie stać.
Nawet jak jakimś cudem dostanę pracę za np. 4500 netto, to z wkładem własnym ok 150k nikt nie da mi kredytu na mieszkanie np. w trójmieście. Nawet nie wiem, czy na kawalerkę byłoby mnie stać.


@smallboobslover: prawie odkryleś dlaczego warto żyć w parze. Nie każdy musi żyć w Trójmieście, poza tym możesz się doszkolić żeby zarabiac więcej jeśli koniecznie chcesz jedno z najlepszych miast do życia w Polsce.