Wpis z mikrobloga

718 + 1 = 719

Tytuł: Córka żelaznego smoka. Smoki Babel
Autor: Michael Swanwick
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★
ISBN: 9788374802703
Tłumacz: Wojciech Próchniewicz
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 688
Forma książki: książka
Nie jestem w stanie pojąć, czemu tylu autorów ma jakąś dziwną fiksację na punkcie seksu. To już kolejna książka w tym roku, gdzie dymanie jest obecne w niepokojąco dużych ilościach, które nie służą niczemu innemu niż chyba tylko zaspokajaniu niespełnionych fantazji pisarzy. Gdybym chciał pouświadczać aż tak opisowych scen tryskania, łechtania i wsadzania wszystkiego gdzie popadnie we wszelakich konfiguracjach, to bym sięgnął po jakąś, haptfu, Lipińską czy inny ściek, a nie pozycję z rzekomo wyższej półki.
Nie jest to jedyna wada tej książki. Pomimo dosyć bogatego świata przedstawionego bardzo często miałem wrażenie przesady, a już srogo sie wkurzyłem, gdy w jakimś schowku znaleźli Sojuza, a pewien bywalec pałacu wyjął z kieszeni BlackBerry. Te elementy wytrąciły mnie z immersji jak cholera, bo pewne miejsca na Ziemi faktycznie zostały wspomniane, ale jednak nie mają żadnego powiązania z krainą, a poza tym akcja ma miejsce w świecie, gdzie takie rzeczy po prostu nie występują.
Sama fabuła obu znajdujących się w tej książce tekstów to też jeden wielki #!$%@? z zaledwie śladową obecnością ciągu przyczynowo-skutkowego. Dzieje się co chce, absurd goni abstrakcję i jakąś seksualną dewiację, a wątki urywają się jak ucięte nożem, by potem powrócić w losowym momencie. Na początku zapowiadało się całkiem nieźle, ale później stało się wszystko to, co opisałem wyżej.
Ciężko mi nawet powiedzieć, komu mógłbym to polecić, tak więc nie polecam nikomu.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #wydawnictwomag #ucztawyobrazni #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Cerber108 - 718 + 1 = 719

Tytuł: Córka żelaznego smoka. Smoki Babel
Autor: Michael S...

źródło: 352x500

Pobierz
  • 5
@Cerber108: To nawet nie podchodz do tego artefaktowego zbioru Swanwicka. Ruchanie w kazdym rozdziale i opowiadaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie pamietam czy Kwiaty czy Stacje kreca sie wlasnie kolo sztuki orgazmu bez wytrysku xD
@Cerber108: Jako wielki psychofan wydawnictwa MAG musze powiedziec, ze wiekszosc artefaktow to takie wlasnie "kapcie" ale Swanwick z tym swoim rOOchaniem to przeszedl samego siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)