Wpis z mikrobloga

#braun #zydzi #antysemityzm #ai

zapytałem czat bota AI o termin "kontestacja tabu" (nie napiszę którego bota) o to co mi wygenerował:

kontestacja tabu to wyzwanie, które stawia wobec nas społeczeństwo. To bunt przeciwko ograniczeniom narzuconym przez tradycję, kulturę czy religię. Kontestacja tabu to odważne podważanie tego, co uważane jest za nienaruszalne, święte czy niewłaściwe.

Oto krótki tekst na ten temat:

Kiedy społeczeństwo narzuca nam tabu, mówi nam, czego nie wolno robić, czego nie wolno mówić, a nawet czego nie wolno myśleć. Ale co, jeśli te tabu są niesprawiedliwe? Co, jeśli ograniczają naszą wolność, naszą kreatywność, naszą zdolność do bycia sobą?

Kontestacja tabu to odważne stawianie czoła tym ograniczeniom. To wyzwanie rzucone w twarz konwencji, tradycji i norm społecznych. To odmowa akceptacji tego, co uważane jest za nienaruszalne.

Ale kontestacja tabu to nie tylko bunt. To także poszukiwanie prawdy, poszukiwanie sprawiedliwości. To walka o prawo do bycia sobą, do wyrażania swoich myśli, uczuć i pragnień. To walka o wolność.

Kontestacja tabu to droga do wolności. Ale to także droga pełna wyzwań. Bo przecież łamanie tabu to nie tylko wyzwanie dla nas samych, ale także dla społeczeństwa, które musi na nowo zdefiniować swoje granice, swoje normy, swoje tabu.
  • 9
@noHuman: Pfff nawet ja to robie.

Pytam konkretnie o niego.

No chyba ze zacznamy sobie wybierac co jest tabu jakie mozna kontestowac a jakiego nie mozna. Takie "tabu guru wszystkich tabow" :P

Inne mozna ale tego nie.

Jak myslisz? jakie on ma na ten temat zdanie? Cos mi se wydaje ze znam odpowiedz. Zatem "szczesc boze"
Jak myslisz? jakie on ma na ten temat zdanie? Cos mi se wydaje ze znam odpowiedz. Zatem "szczesc boze"


@gorzki99: czat boty ai są publicznie dostępne (zazwyczaj po prostej rejestracji) wypytaj je o tą kwestie :)
wpisałem termin "kontestacja tabu" ponieważ uznałem że może to tłumaczyć fenomen 'poparcia' brauna jaki obserwuje teraz. tekst odpowiedzi bota mnie mocno zaskoczył ale i dał do myślenia więc się podzieliłem na wykopie.
@noHuman: No i spoko. Ja zatem pciagnalem temat.

Jesli daunem kierowala kontestacja tabu to sobie wybiera jakie tabu moze kontestowac a jakie nie. Wiec to hipokryzja.

Ja jednak sklaniam sie ku temu ze on po prostu jest chory psychicznie. Jak widzi w swieczkach szatana...

Mielismy takiego kolesia w robocie. Koniec koncow wyladowal w pokoju bez klamek.
@gorzki99: nie uważam że Braunem kierowała 'kontenstacja tabu', uważam że to albo był wybryk chuligański albo cyniczna gra polityczna ew. po cześć jedno i drugie. miałem na myśli że 'kontestacja tabu' częściowo tłumaczy reakcje części społeczeństwa zachowującą się jak by popierali Brauna.
@gorzki99

Spoko. Kiedy daun zacznie kontestowac tabu ze nie wolno zle mowic o kolesiu co po wodzie chodzil? (i o jego wyznawcach) Bo wreszcie zacznie prawda? Prawda?


To mi przypomina opowieść o wyzwolonym geju tuż po ślubie, który nie może doczekać się dziecka od suragatki, ale niestety ktoś go oskarża o transfobie bo nie chciał obciągnąć transkobiecie z Knessetu. I ten cały wysniony raj jaki był przed nim pęka jak mydlana bańka...
@noHuman: OK. To pojdzmy dalej. Czy ta czesc spoleczenstwa tlumaczaca kontestacja tabu zakontestowala by tez tabu faceta chodzacego po wodzie? <noniesondze.mem>
Czyli hipokryzja.

Co do samego zachowania ja dalej jednak szedlbym w strone choroby. Ogladalem podobne obrazki przez prawie 3 lata w robocie. Oczywiscie bez takich skrajnosci (do ostatniego razu).

Niemoznosc poprawnej oceny sytuacji. Widzenie boga i szatana. Rozmawianie z nimi. Weszenie spisku. Schizofrenia pelna geba. A co lepsze... koles z