Wpis z mikrobloga

Mirki kierowcy, doceniacie jeśli pieszy przechodząc przez przejście na którym się zatrzymaliście kiwnie wam głową albo coś w tym stylu w ramach podziękowania za puszczenie go?

Pytam bo ja kiwam a niemal nikt tego nie robi i w sumie głupio mi, więc zastanawiam się czy przestać błaznować.

#samochody #kierowcy #drogi #piesi

Fajnie jak pieszy podziękuje?

  • Fajnie, robi mi się miło! 68.5% (374)
  • Niefajnie / to błazenada 4.9% (27)
  • Mam stosunek neutralny / nie zwracam uwagi 21.2% (116)
  • Nie jestem kierowcą 5.3% (29)

Oddanych głosów: 546

  • 33
@mala_rybka Sam tego nie robie, ale jak ktoś to robi to miło. Może powinienem zacząć to robić.

Po chwili przemyślenia, to nie robie to głównie dlatego, że albo czekam aż przejadą, albo staram się przejść jak najszybciej żeby kierowca nie musiał czekać.
@mala_rybka: Ja jestem hipokrytą bo o ile jako pieszemu został mi nawyk dziękowania jeszcze z czasów kiedy faktycznie nie było to oczywiste (sam zresztą też od zawsze widząc pieszego czekającego przy przejściu przepuszczałem), tak dzisiaj jak zatrzymam się przed przejściem i ktoś mi podziękuje to myślę sobie "po #!$%@? dziękujesz, przecież masz pierwszeństwo".
A już tak serio na mnie to może po prostu nie działa (bo nie musi), ale chyba jednak
Mirki kierowcy, doceniacie jeśli pieszy przechodząc przez przejście na którym się zatrzymaliście kiwnie wam głową albo coś w tym stylu w ramach podziękowania za puszczenie go?


@mala_rybka:

Oczywiście, że tak. Bo trzeba pamiętać o tym, że w 99% przypadków zatrzymanie się przed przejściem jest wynikiem dziwnie pojętej kultury osobistej, a nie przepisów (bo jest de facto złamaniem przepisów). Ten 1% to sytuacja, w której już idziesz po przejściu, a ktoś się
99% przypadków zatrzymanie się przed przejściem jest wynikiem dziwnie pojętej kultury osobistej, a nie przepisów (bo jest de facto złamaniem przepisów).


@kasztan00: nie jest.