Wpis z mikrobloga

Mirki kierowcy, doceniacie jeśli pieszy przechodząc przez przejście na którym się zatrzymaliście kiwnie wam głową albo coś w tym stylu w ramach podziękowania za puszczenie go?

Pytam bo ja kiwam a niemal nikt tego nie robi i w sumie głupio mi, więc zastanawiam się czy przestać błaznować.

#samochody #kierowcy #drogi #piesi

Fajnie jak pieszy podziękuje?

  • Fajnie, robi mi się miło! 67.9% (377)
  • Niefajnie / to błazenada 4.9% (27)
  • Mam stosunek neutralny / nie zwracam uwagi 21.3% (118)
  • Nie jestem kierowcą 5.9% (33)

Oddanych głosów: 555

  • 33
@mala_rybka czasem też dziekuję za darowanie życia, ale mam poczucie poniżenia. Jakiś buraczyska zwykle z ludwikowa po drugiej stronie. To nie jest wyraz kultury na drodze. Takim jest przepuszczenie skręcajacego w lewo przy nieskończenie długiej kolumnie aut jadących na wprost. Oczekiwanie wdzieczności za zatrzymanie się na pasach, to jak „pomoc” „charytatywna” przed wyborami samorządowymi.
bo chyba rozumieją ile jest wrażeń z dwójką maluchów na przejściu dla pieszych ;)


@Pan_Slon: no opanować te małe bestie to czasami wyzwanie :)

wypada podziękować za uratowanie życia

czasem też dziekuję za darowanie życia, ale mam poczucie poniżenia.


@Poludnik20: @Dwudziestydrugi: panowie, od kiedy uprzejmość jest poniżająca? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mala_rybka: lata temu, gdy w Polsce na pasach było jeszcze jak w lesie, mieszkałam w Austrii, a tam piesi już wtedy mieli raj na zebrze, jakby szli po czerwonym dywanie. Każdy z nich raczej dziękował - tu kiwnięcie głową, tam machnięcie ręką. Tylko to wtedy jeszcze był w miarę kraj kulturalnych akwarelystów, a nie śniadego bydła z Afryki. Zostało mi to jednak w nawyku i też dziękuję.
@Poludnik20: Dobra nara. Bo to pół dnia będzie teraz dyskusja, czy pokłaniać się w pół czy nie. Czy niezabijanie pieszych na przejściach to akt łaski i w jaki sposób powinna obdywać się ceremonia okazywania szacuku. Na imieniny jeszcze zapraszać buraków. Na komunie Cię zaprosi w oczekiwaniu kasy, przy najczęściej mrożonych karataczach (chociaż to i tak jest dobrze, jeśli jest katerign z lokalnej budy no to 30 minut i kibel i szczypiąca
oj nie sądzę. Piącha na pewno zaciśnieta, do góry i metronom.


@Poludnik20: Zasmuce Cie miras. Serio nic nie robie :) Mam to gdzies. Ale jak 2 samochody sie zatrzymaly zeby mnie przepuscic a trzeci by mnie prawie zabil jak bylem w polowie przejscia to masz racje - lapka poszla w gore ale niekoniecznie w gescie podziekowania :)
@mala_rybka: jest mi to obojętne, moim obowiązkiem jest przepuścić pieszego. Przepuszczanie pieszych nie powinno wywoływać jakiejś reakcji dziękczynnej, więc wolałbym sytuację, gdzie to byłoby coś na tyle naturalnego, że nie trzeba za to dziękować.
jest mi to obojętne, moim obowiązkiem jest przepuścić pieszego. Przepuszczanie pieszych nie powinno wywoływać jakiejś reakcji dziękczynnej, więc wolałbym sytuację, gdzie to byłoby coś na tyle naturalnego, że nie trzeba za to dziękować.


@kuraku: Reakcja dziękczynna? Jak mogę się do kogoś uśmiechnąć, machnąć ręką i przez to na kilka sekund poprawić komuś dzień, to dla mnie zawsze warto. Kiedy do zamkniętego zbioru, dodasz element, to się troszkę powiększy. Mnie to wystarczy.