Wpis z mikrobloga

Cześć, dziś zauważyłem, że wylewa mi się woda spod szafki w kuchni. Zlokalizowałem źródło wycieku jako spód kranu w zlewie.
Kran o którym mowa to dokładnie ten model z OBI: https://www.obi.pl/jednouchwytowe-baterie-z-mieszaczem/bateria-kuchenna-der-jednouchwytowa-chrom/p/1299957

Wyciek jest gdzieś spod spodu podstawy kranu. Na zdjęciu zaznaczyłem strzałką taką rurkę z której mam wrażenie że wydobywa się większość wody. Wygląda ona tak jakby ktoś odkręcił od niej zakończenie, ale przysięgam że ona tam była od początku i nie znalazłem nigdzie pod szafką jakiejś zaginionej końcówki od tej rurki.
Pytanie do was brzmi głównie jak ten problem ugryźć: kran jest jeszcze na gwarancji, może po prostu najlepiej go wykręcić i próbować wymienić w OBI? Czy może jest sens próbować wymienić jakąś część własnoręcznie? I czy zabawa na własną rękę w wykonaniu laika nie skończy się zalaniem kuchni i może warto wezwać hydraulika?

Nawet nie wiem jak to otagować więc oznaczam jak popadnie. Pomocy
#hydraulika #remontujzwykopem #remont #majsterkowanie #budujzwykopem #woda #pytanie
RudyLemur - Cześć, dziś zauważyłem, że wylewa mi się woda spod szafki w kuchni. Zloka...

źródło: FullSizeRender

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@RudyLemur: ta część trzyma kran mechanicznie. Strzelił ci któryś wężyk, wykręć kran, podłącz na zewnątrz i zobacz którędy woda leci.
  • Odpowiedz
@RudyLemur: ta "rurka" z której ci leci to tylko śrubka trzymająca baterię. Jesli nie leci cały czas to prawdopodobnie winne bedzie połączenie słuchawki z wężykiem, wyciągnij ją i puszczając wodę obejrzyj czy z tego miejsca nie cieknie. Może słuchawka się odkręciła i wystarczy dokręcić?
  • Odpowiedz
@RudyLemur polecam kupować armaturę. Której żywotność zakładamy z góry na +10lat w cenie trochę większej niż koszt podkoszulki. Serio. A nawet jeśli z jakichś powodów nie chcemy tego robić to przygotować się na ich wymianę raz na dwa lata .
  • Odpowiedz
żeby zakręcić wodę w zlewie wystarczy przekręcić te dwa małe kraniki?


@RudyLemur: o ile się nie zapiekły i dasz radę przekręcić to tak a luźna śruba od baterii nie powinna mieć wpływu na kapanie wody, przyczyna leży gdzie indziej
  • Odpowiedz
Czy jest taka opcja że wystarczy ją dokręcić i będzie git?


@darek-jg: Nie ma takiej opcji. Ta śruba/nakrętka, która trzyma baterię nie ma nic do wycieku. Jak już, to jeden z tych elastycznych wężyków jest niedokręcony. Na końcu wężyka jest oring (uszczelka) i gwint. Wężyki nie powinni się obracać, powinny być dość mocno dokręcone.
FlasH - >Czy jest taka opcja że wystarczy ją dokręcić i będzie git?

@darek-jg: Nie m...

źródło: 2023-12-17 18.57.03

Pobierz
  • Odpowiedz
@RudyLemur:

Czyli teraz wyciągnąć kran z otworu tak żeby było widać miejsce łączenia się wężyka z kranem i wtedy puścić wodę?


tak i zanim puścisz wodę sprawdź, czy możesz którykolwiek wężyk ręką, bez użycia siły wykręcić, jeżeli tak - to prawdopodobny winowajca
  • Odpowiedz