Wpis z mikrobloga

#ps5
Hejka.
Jak to jest u was z ustawieniami jasności w grach. Mam wrażenie, że chyba w każdej grze jeśli ustawię ją tak jak zalecana w. Opcjach, czyli logo niewidoczne, ledwo widoczne itd. To jest mi za ciemno. Teraz gram w Quarry i w wielu scenach bym prawie nic nie widział. Czy to tak właśnie ma być? Jaki telewizor i ustawienia to w sumie nie powinno robić różnicy jeżeli kieruję się tymi ich zaleceniami.
Nie mam. HDR u.
Swoją drogą, fajnie się bawię przy tej grze.
  • 5
@Tulej_Tulejka To zalezy od gry. Dobrze zrobione gry maja lepiej zrobiony zakres gammy. Dla przykladu GTA5 w SDR ma duzy zakres jasnosci i gra ma naprawde dobry mastering. Jednak wiekszosc gier ma oszukane ustawienia jasnosci (fejkowe). To ustawienie w slabszych produkcjach moze byc w ustawieniach, bo taki jest branzowy wymog, ale to nie swiadczy o tym, ze gra otrzymala optymalizacje jasnosci i poprawny mastering. Zatem gra tak naprawde ma jeden poprawny zakres
@Tulej_Tulejka Metro Exodus mialo problemy z jasnoscia na oledach LG i gracze sie skarzyli, ze gra jest bardzo jasna. Deweloperzy zmienili zakres gammy w grze na pobieranie ustawien czerni z kalibracji HDR w konsoli. Czyli tak jak masz ustawiona czern na kalibracji HDR, taka minimalna czern uzyskasz w grze. Jest to bardzo dziwne podejscie, bo gry w SDR rowniez korzystaja z tego ustawienia i to wprowadza gracza w blad. Tym bardziej, jezeli