Wpis z mikrobloga

@eeehhh: nie przekonuje. Ale droga nienawisci to ślepa uliczka. Zapominanie o krzywdach też nie jest dobrym pomysłem. Problem Izraela nie jest rozwiązywalny. Nikt tu nie jest święty. Jedy a droga wyjścia z tej sytuacji to praca u podstaw. Ale realnie to się nie wydarzy chyba nigdy.
  • Odpowiedz
@djtartini1: Eliyahu Yosef "chris" Parypa czy tam krzysztof jozef parypa

jesli ma taki dystans to niech powie co sadzi naprawde o litwakach i o sektach

bo on raczej nieoficjalnie to jest jednak bardziej przeciwko mieszkajac w usa ale sie nie wychyla

takze niepotrzebnie "rozumiesz" ten niby "zart" z gasnica jednoznacznie, on sie uwaza za zyda tradycjonaliste wiec uwaza to co kazdy zyd na temat tego swieta, ze obchodzi je sie
  • Odpowiedz
@ork_sojownik: to dobry cwaniak jest a z jego zydowstwem jest tak roznie skoro z bialegostoku sie wyprowadzil do brooklinu XD jego amerykanska zona jest bardziej zydowka, on ma bardziej "nowoodkryte zydowskie korzenie" XD dlatego jest taki po internetach rozmowny na te tematy i chyba glownie na tym teraz zarabia pieniadze jak max kolonko
  • Odpowiedz
@djtartini1 ja tam widzę więcej plusów.
Dowiedziałem się, że na korytarzach sejmowych wykonuje się obrzędy religijne w których chętnie uczestniczą niektórzy posłowie i prezydent. Dowiedziałem się kto i kiedy taki zwyczaj ustanowił i że posłowie postulujący świeckość państwa nie mają z tym problemu. Jakoś wcześniej mi te informacje umknęły a tak to chociaż dowiedziałem się czegoś nowego.
  • Odpowiedz
@DexterFromLab: Jak USA i zachodnie sojusze zwalczały islamistów przez ostatnie 30 lat to myślisz że też ktoś myślał o takich wartościach? Zawsze dochodzi się do jednego że jak ktoś inny robi porządki to jest spoko, ale jak Izrael się wziął za robotę to nagle wszyscy mają pretensje. Nawet polscy sebole, którzy przez ostatnie 10 lat ganiali w gaciach z naszywką 'Stop Islamizacji Europy'' Dlaczego tak jest, nie wiem ale się
  • Odpowiedz
poczucie humoru.


@djtartini1: szmonces to jest osobna kategoria dowcipu. Polecam "Przy szabasowych świecach." Stara książeczka ze zbiorem żydowskich żartów. I one są zabawne, ale też dają wgląd w kulturę tej części polskiego społeczeństwa, której już nie ma.
No i oczywiście "senk" i "Kuuuba? Ale czy Kuuuba?"
Nie dziwota, że Żyda i Żydówkę obwołali królem i królową Polski.
  • Odpowiedz
że posłowie postulujący świeckość państwa nie mają z tym problemu


@buchowo: ale wiesz czym jest świeckość państwa, a czym jest szacunek dla wiary? xD

Świeckość państwa nie oznacza łamania wszystkich krucyfiksów w Sejmie xD
Jako ateista, który jest zwolennikiem powszechnej laicyzacji i świeckości, nie mam nic przeciwko świętom chrześcijańskim, muzułmańskim, jakichkolwiek, czy temu, że jak będzie wystarczająco dużo chętnych to dzieciaki mogą chodzić na religię, ja sam dzieciaka bym nie posłał, ale jak ktoś chce pakować w niego religijny chłam
  • Odpowiedz
  • 0
fajnie się go słucha ale jak był atak Hamasu to od razu napisał że miejsce wszystkich Palestyńczyków jest 3m pod ziemią. Żałuję że nie zrobiłem screena.


@DexterFromLab: ło to słabe rzeczywiście, ale żydzi tak często mają bez wzglediu na poglądy jadą po Palestyńczykach jak tylko się da
  • Odpowiedz
@eeehhh niepotrzebnie zakładasz że jestem stronniczy. Nie jestem. Nie popieram żadnej ze stron, nie popieram przemocy pod żadną postacią. Ani ze strony żydów, USA ani żadnej innej. Nie jestem po lewej stronie, prawej ani nawet po środku. Musisz zrozumieć że są ludzie którzy po prostu uważana że przemoc to nie jest wyjście nie zależnie od tego jaki argument przytoczysz i kogo o to oskażysz.
  • Odpowiedz
  • 0
Materiały są na pewno ciekawe i przystępnie przygotowane, ale też idealnie obnażają absurdy judaizmu i religii jako takich.


@Kamienie: To, że judaizm ma absurdalne zasady wypunktowano już w Biblii więc co najmniej 2 tys lat temu ludzie wiedzieli, że to absurd. Rabini zatracili sens symboliki (która miała sens przekazując informacje z pokolenia na pokolenie ludów niepiśmiennych) koncentrując się na samej symbolice.
  • Odpowiedz
@djtartini1 dlatego to jest problem. Nie można pokonać nienawiści nienawiścią. Tak długo jak będzie trwała nienawiść po obu stronach tak długo będzie trwał ten konflikt. Dzisiaj to wydaje się droga bez wyjścia. Mnie zabolało to że człowiek mówiący o miłości, bogu dobru i szczodrości, którego tak dobrze się słuchało nagle wyszedł z taką mową nienawiści. To był potworny i bolesny kontrast. To było bardzo nieprzyjemne w odbiorze. Napisałem do niego ale
  • Odpowiedz