Wpis z mikrobloga

@Krolowa_Nauk: nie ma czegoś takiego jak zjazd z drogi głównej z kierunkowskazem, nie ma takich przepisow,i to właśnie jest mylące dla normalnych kierowców. A co jak w lewo będzie jeszcze jedna podporządkowana? albo parking, jak zasygnalizujesz skręt? wiesz, że za niewłaściwe sygnalizowanie manewru możesz dostać mandat, być winnym kolizji etc?
@qscc: jadąc drogą z pierwszeństwem skręcam w prawo. kierunków uczymy się już w podstawówce, kurs na prawko do tego nie potrzebny. tym bardziej, że żaden przepis nie łączy zmiany kierunku z przebiegiem drogi z pierwszeństwem. powodzenia, jak najmniej mandatów życzę, a może jednak jakiegoś, który nauczy podstaw.
Post mial na celu wywolanie gówno burzy. Może z drugiej strony ulicy (jadąc od porzadkowanej) wszystko sie zmienia. To z perspektywy zdjęcia pierwszego jada prosto nie dajesz kierunku, a jadąc ulicą główną dsjesz. Takie przepisy.

Ale faktycznie tam jeżdżą na zasadzie w prrawo bez kierunku (malo kto daje) i prosto kierunek w lewo (daje niemal kazdy)
@grzegor9: kierunek jest po to by inni uczestnicy ruchu wiedzieli co zamierzasz zrobić. Więc jak ja jadę za tobą to wrzucaj sobie jak chcesz i kiedy chcesz tak długo jak dzięki temu twoje zamiary będą jasne.

Tzn. na tym konkretnym skrzyżowaniu imho możesz wrzucić lewy jadąc prosto i w prawo po drodze z pierwszeństwem. Lata mi to, że eg przepisów lewy kierunkowskaz jest niepotrzebny bo mi to w niczym nie przeszkadza,
@grzegor9: Przecież tam jest jeszcze wjazd po prawej, dając kierunek w prawo pokazujesz, że chcesz tam wjechać a nie cisnąć dalej główną xD @Suheil-al-Hassan jeśli tam mieszkałeś to mogłeś wspomnieć xD

@AdrianJ: Ile prawych kierunkowskazów masz w aucie i który użyjesz jadąc po głównej a który wjeżdżając na posesje? xD
Pobierz kortr - @grzegor9: Przecież tam jest jeszcze wjazd po prawej, dając kierunek w prawo ...
źródło: xdd
@mjjm: i na który pas zmieniam? pytam. bo pas można zmienić na prawy (prawy kierunkowskaz), na lewy (lewy kierunkowskaz), ale żeby zmienić na przód, to jeszcze nie słyszałam. jak to się sygnalizuje? jakby Cię policjant spytał, jaki manewr tu wykonałeś, to byś powiedział, że na jaki pas zmieniłeś? na lewy? dawaj dalej, nauczę się nowych rzeczy przynajmniej.
@Wredna_pomarancza: napisałam "zjazd z głównej W LEWO", nie mówię nic o obowiązku wrzucania kierunkowskazu przy zjeździe z głównej, mówię tylko, że taki układ drogi i oznakowań poziomych trochę skłania do potraktowania jazdy prosto jak skrętu w lewo, wtedy nikt nie ma wątpliwości, że zamierzasz tam jechać (gdyby była tam droga w lewo, to oczywiście kierunkowskaz byłby już nie wskazany). Według przepisów prosto to prosto, prawo to prawo, ale w tym konkretnym
@mjjm: no ale właśnie pytam, jaki inny, bo skoro chcesz dać kierunkowskaz, to lewy, tak? proste pytanie.
btw pas ruchu nie musi być wyznaczony linią, zgodnie z definicją, możesz sobie znaleźć definicję pasa ruchu w ustawie. więc jakby zarządca drogi nie namalował tu P-1, to też musimy włączać kierunkowskaz?
@Krolowa_Nauk: no i właśnie po to jest ten piękny znak, rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem, trochę w takiej sytuacji pomaga zrozumieć architekturę skrzyżowania. zaznaczam to tym mocniej, że naprawdę lewy kierunkowskaz jest w takiej sytuacji poważnym błędem, który może skończyć się konsekwencjami w przypadku jakiejś kolizji, albo nadgorliwym policjancie. ludzie teraz jeżdżą z kamerkami, wszystko jest jak na dłoni.