Wpis z mikrobloga

@Towarzysz_Pawulon: ale co miał Komorowski czy Tusk zrobić? Wziąć telefon, zadzwonić do prokuratora, żeby wycofano akt oskarżenia? Czy do sądu, żeby nie przedłużano aresztu? Niech od razu premier decyduje, czy ktoś jest winny, czy niewinny. Po co sądy, apelacje.
@Kuklak słyszałeś o czymś takim jak prawo łaski prezydenta? Debilowski słyszał bo ułaskawiłvw ten sposób między innymi mężczyznę znęcajecego się fizycznie nad żoną, złodziei samochodów, fałszerzy dokumentów czy osoby niszczące komercyjnie przyrodę

Zresztą nie musiał go nawet używać wystarczyłoby by pierdnął że nie podobają mu się przeciągające się prace prokuratury i sposób korzystania z aresztu tak samo jak Donald

Nie wiem kogo próbujesz przekonać, to czyste standardy putinowskie trzymać niewygodnego politycznie człowieka
@Ogau o lekarzach słyszałem ale pamiętam też szereg dużych nadużyć za platformy, antykomor, skazanie 100ludzi za okrzyki na Donalda matoł, #!$%@? w agencji wprost, sprawa Maćka, afera billboardowa, posadzenie za terroryzm gościa z krzesłem


@Towarzysz_Pawulon: wpis o pisowcu, a ty cały czas o platformie i tusku, czy masz coś z głową? XD
co w sumie takiego zrobił Ziobro


@Towarzysz_Pawulon: zagonił osadzonych w ZK do pracy, ograniczając przywileje dla niechętnych do resocjalizacji. Rozwinął system dozoru elektronicznego, przez co jest szansa że ludzie z 3/6/12 miesięcznymi wyrokami za kradzież perfum albo sprzedaż wirtualnego iPhone'a nie skończą na recydywie.

@grim_fandango: ludzie twojego pokroju zazwyczaj są w szoku i diametralnie zmieniają zdanie, kiedy spotka ich sytuacja stawiająca w poprzek dotychczasowe przekonania. Środowisko lekarzy to patologia i
słyszałeś o czymś takim jak prawo łaski prezydenta?


@Towarzysz_Pawulon: nie kompromituj się już. Prawo łaski stosuje się do osób skazanych, jej np. Duda ułaskawił mężczyznę skazanego za molestowanie własnej córki.

Ps. Nie odpisuj już. Chciałbyś ziobrowskich standardów z Rosji, aby to prokurator decydował jednoosobowo o losach oskarżonych.
@Kuklak Wiem że pojawi się ten argument więc napisałem celowo że wystarczyło by zabrał w tej sprawie publicznie głos tak jak tego domagały się organizacje praw człowieka

Aczkolwiek nie jestem przekonany że prezydent nie może ułaskawić osoby aresztowanej, spotkałem się też z głosem prawników że są argumenty ku temu ale nikt nie próbował do tej pory, bowiem ustawodawca nie przewidział że w demokratycznym państwie mogą dziać się takie cuda

Chciałbyś ziobrowskich standardów
leż jest cumplu zupełnie na odwrót, piszę o tym że prokurator nie może sobie zbijać bąków i przetrzymywać kogoś wg swojego 'widzi mi się' w areszcie 3,5 roku i nie przedstawiać żadnych efektów swoich prac ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Towarzysz_Pawulon: To zobacz jeszcze kto był prokuratorem generalnym w latach 2010-2016 i kto go powołał na ten urząd
@Kuklak prokurator generalny to tylko trybik tej machiny, w końcu o areszcie musi zadecydować sąd

Plus nadal czemu nikt z rządzących nie chciał odnieść się do apeli organizacji praw człowieka?

Jak Amnesty International broni mocno prawicowego działacza to musi być grubo XD
@Towarzysz_Pawulon: ale co mnie obchodzi, czemu się rządzący nie odnieśli. W aresztach siedzi masa ludzi. Prezydent ma się odnieść do każdej sprawy, żeby potem nie można było powiedzieć, że ktoś siedzi w areszcie na jego zlecenie?
Na szczęście czasy ręcznego sterowania przez ministra niesprawiedliwości z PiS się już skończyły
@Kuklak czy uważasz że w aresztach wieloletnich powinni siedzieć ludzie na których nie ma żadnych dowodów ani nawet dobrze skonkretyzowanych zarzutów?

Skoro lewicowe organizacje międzynarodowe broniących praw człowieka zauważyły tę sprawę i apelowały do polityków o reakcję to chyba nie jest to zwykła sprawa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czemu nikt nie domagał się choćby dozoru elektronicznego by mógł chociaż siedzieć z rodziną? Czy gdyby Bul poruszł ten ten
czy uważasz że w aresztach wieloletnich powinni siedzieć ludzie na których nie ma żadnych dowodów ani nawet dobrze skonkretyzowanych zarzutów?


@Towarzysz_Pawulon: przecież nie rozmawiamy o tym, czy powinni/nie powinni tylko o tym, że według Ciebie to Donald Tusk i Komorowski go przetrzymywali osobiście, bo był na jakimś proteście
@Kuklak to kogo byś obarczył winą za to? Naprawdę nie dostrzegasz problemu w tym że władza sądownicza mogła bez żadnego powodu trzymać w areszcie przez nieograniczoną ilość czasu? XD

Nawiasem mówiąc jesteś pierwszą osobą tu która tak stanowczo przeczy udziałowi platformy, gdzie mamy: politycznego wroga, koronnego gangusa niepotrafiącego wskazać żadnego faktu o tej osobie oprócz "udziału w przemycie", kosmicznie przeciągnięty proces, wyjątkowo idiotyczną karę aresztu i kilka innych spraw
@Towarzysz_Pawulon: piszesz i kosmicznie przeciągniętym procesie. Właśnie czytałem, że nadal nie ma wyroku, a proces zacznie się od nowa. 8 lat to się ciągnie.
Czy stanowczo przeczysz udziałowi PiSu i Ziobry?
@Kuklak coś tam się może toczy ale został oczyszczony z zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w 2015 roku

Tu nie chodzi wgl o to że sprawy powoli się toczą tylko o zastosowanie środka aresztu "tymczasowego" przez tak długi okres czasu wobec osoby na którą nic nie było