Wpis z mikrobloga

głos rozsądku czy nie?
Nick Kyrgios nie przestaje zadziwiać. Australijski tenisista jest zdania, że kobiety nie powinny być wynagradzane na tym samym poziomie co mężczyźni.

- Podczas Australian Open grałem przez cztery godziny, a Switolina jakieś 40 minut i oboje dostaliśmy takie samo wynagrodzenie. Dlaczego tenis jest jedyną dyscypliną, która zajmuje się takimi rzeczami? Gdyby koszykarki w WNBA domagały się równych pensji, zawodnicy z NBA by ich wyśmiali - stwierdził 28-letni tenisista.

https://eurosport.tvn24.pl/tenis/australian-open/2024/nick-kyrgios-z-kontrowersyjna-opinia-na-temat-rownych-wynagrodzen-dla-kobiet_sto9920746/story.shtml
#tenis
  • 10
@notdot: Najlepsze jest to, ze to faceci podjęli decyzje o równej kasie. Były w tym roku wybory na prezesa ITF, ale ponownie wygrała ta sama osoba. Pewnie to oznacza, że nic się w tym temacie nie zmieni. Kontrowersje zawsze będą, bo jest duża różna w wartości marketingowej kobiecego i męskiego tenisa.
ale inni? grają do 3 wygranych setów, kobiety do 2, na facetów p


@notdot: nie wiem jaki jest sens o tym strzępić ryja za przeproszeniem bo tak jest od dawna i nie od nas to zależy - ostatecznie jeśli pójdzie to w jakąś zmianę to pewnie w stylu telewizyjnym, czyli faceci będą grali do 2 wygranych setów
@gram_w_mahjonga: nie strzepię ryja tylko Kyrgios to wywołał a ty piszesz, że o tym ile on nie dokonał bo się kłócił
no to ci napisałem, że nie o niego chodzi, tylko ogólnie
a nie że znów o tym samym gadamy, zresztą gadamy cały czas bo to nie jest sprawiedliwe i cały czas jest mówienie o równości, a jak ktoś powie o nierówności to nagle krzyk, że jak to tak, jak on
@notdot: Przypomnę, że Kyrgios dostał niemałe pieniądze za "wygrany" półfinał Wimbledonu 2022 chociaż nie zagrał ani minuty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby chociaż podał dobry argument, czyli na jego mecze przychodzi więcej kibiców na kort i przed telewizory to bym się zgodził, a tak jego argument jest o kant dupy rozbić. Przecież nikt nie zabrania mu uwinąć się z meczem w 1,5h. Argument o ilości setów też