Wpis z mikrobloga

Ma ktoś do polecenia SPRAWDZONEGO wykonawcę dachów, który ma doświadczenie w kładzeniu zarówno dachów spadowych jak i płaskich? Najlepiej z okolic #trojmiasto #gdansk
W projekcie mojego domu mam oba rozwiązania, niestety ciężko jest znaleźć godnego zaufania wykonawcę dachów płaskich, bo to rozwiązanie nie jest jeszcze tak bardzo rozpowszechnione i popularne jak typowe dachy dwu/cztero-spadowe. Stąd mniej specjalistów na rynku. Dlatego poszukuję jakiegoś doświadczonego dekarza/ekipy/firmy, która mi zaprojektuje porządne ogarnięcie takiego dachu.


#budowadomu #budowa #budujzwykopem #dom #dach #budownictwo #budowlanka #trojmiasto #gdansk
J_Dilla - Ma ktoś do polecenia SPRAWDZONEGO wykonawcę dachów, który ma doświadczenie ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-14 o 16.39.04

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@J_Dilla mailem gościa, który dobrze robi, ale gdzieś posiałem numer. Mój dach to ogólnie mega popaprany jest i wiele osób chwaliło wykonaną pracę przez dekarza. Jeśli nikogo nie znajdziesz wartego polecenia, to napisz do mnie a powiem Tobie przez koło można go odszukać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Brylant: spoko, pisz na priv, to się nie zgubi. Będę leciał z budową na wiosnę dopiero więc ekipa pewnie w okolicach wakacji będzie potrzebna.
  • Odpowiedz
@J_Dilla: z własnego doświadczenia wiem że płaskie dobrze robią tylko ci co się w tym specjalizują. Technologia jest dosyć osobliwa, b prosta i trwała jeśli zrobiona dobrze. Szukaj najpierw jakiegoś specjalisty od płaskiego, dwuspadowy to już łatwiej ogarnąć. BTW, mam b podobny dach, tylko płaskiego więcej.
  • Odpowiedz
  • 0
@hrabia_ponimirski: spoko, też rozkminiam membranę EPDM w systemie dachu odwróconego z murkiem attykowym i wpustami dachowymi. Teraz jest sporo ciekawych technologii do pokryć płaskich dachów i po rozeznaniu mniej więcej mam pojęcie w co chcę uderzyć ale ofc ekspertyza i fachowa opinia kogoś doświadczonego w fachu jest na wagę złota. Dzięki!
  • Odpowiedz
@J_Dilla: Te dachy odwrócone są fajne w teorii ale wychodzą b. drogo + masz ukrytą warstwę hydroizolacji. Jak Ci się coś przedziurawi to strasznie trudno to znaleźć. Zwłaszcza że rośliny uwielbiają się w to wbijać. IMHO optymalny jest klasyczny układ kryty papą/EPDM, na betonowym stropodachu. Masz cały czas do tego dostęp i naprawa jest banalnie prosta.

PS. planujesz jakiś taras na dachu?
  • Odpowiedz
  • 0
@hrabia_ponimirski: tak, jest wyjście na dach, więc jakiś kawałek przydałby się wygospodarować na deski pod taras. Co do roślinności, to jeszcze nie wiem, niekoniecznie będę robił zielony dach, może tylko żwir/kamyki.

Te dachy odwrócone są fajne w teorii ale wychodzą b. drogo

Dlaczego niby miałyby być dużo droższe. Z tego co wyczytałem, to owszem mogą być droższe ale jak dobrze ogarnięte, to nie ma z tym problemu żadnego i będą
  • Odpowiedz
tak, jest wyjście na dach, więc jakiś kawałek przydałby się wygospodarować na deski pod taras.

To od razu pomyśl jak to osadzić na dachu żeby nie robić dziur w hydroizolacji. Sugeruję stopy bigfoot (są całe systemy), albo budżetowo - bloczki betonowe/jumbo kładzione na hydroizolację.

Co do roślinności, to jeszcze nie wiem, niekoniecznie będę robił zielony dach, może tylko żwir/kamyki.

Żwir/kamyki wystarczą żebyś po 2. roku miał #!$%@? tam chwastów które będziesz musiał regularnie usuwać.

Dlaczego
  • Odpowiedz
  • 0
@hrabia_ponimirski dzięki za szczegółową odp. na pewno zbadam temat i będę brał to pod uwagę przy konsultacji z wykonawcą. Jak już go znajdę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do powierzchni płaskiego dachu to wyjdzie go coś koło 70m2 reszta to blacha
  • Odpowiedz
  • 0
@hrabia_ponimirski: trafiłem ostatnio na ten artykuł, tu też dość szczegółowo jest opisana różnica pomiędzy klasycznym dachem a odwróconym i biorąc pod uwagę, że część tego stropu chcę przeznaczyć na taras, to bliżej mi obecnie do tego drugiego. Faktycznie główną wadą pozostaje cena materiałów przy takim rozwiązaniu. Myślę, że przy wycenie będzie łatwiej się określić

abc-dachow-odwroconych
  • Odpowiedz