Wpis z mikrobloga

#polityka #sejm #braun #bosak #gasnica

Bardzo proszę, żeby ktoś mi wyjaśnił dlaczego Bosak ma ponosić odpowiedzialność za akcję Brauna? Co miał niby zrobić? Nawet gdy Braun przemawiał, to Bosak go temperował i odebrał mu głos, gdy ten się rozkręcał. Każdy Marszałek by podobnie zrobił. A Hołownia przecież nie zastąpił Bosaka, bo ten sobie nie radził, tylko po zapoznaniu się ze sprawą za kulisami, sprawdził możliwości ukarania i usiadł na fotelu, żeby od razu o tym poinformować.

Wyobraźcie sobie, że zamiast Bosaka siedział tam ktokolwiek inny i zachowałby się identycznie. Czy wtedy też byście wzywali do jego ukarania?

Czy Krzysztof Bosak powinien zostać ukarany?

  • Tak 20.1% (30)
  • Nie 69.8% (104)
  • Trudno powiedzieć / wstrzymuję się od głosu 10.1% (15)

Oddanych głosów: 149

  • 25
@Pogadajmy: Ale ja sie nie muszę zastanawiać, bo to posłowie wybrani w demokratycznych wyborach decydują gdzie tą granicę stawiają. Witek też nie została wybrana wicemarszałkiem bo tak zdecydował sejm i konfederacja była przeciwko, więc odbijam pytanie - jakim prawem? Konfederacja dostała fotel wicemarszałka i kredyt zaufania i wystarczyło nie robić cyrku w budynku sejmu, ale to jak widać zbyt wysokie wymaganie i konfederacja nie podołała.

P.S. Jak masz jakieś informacje odnośnie
@matt-pitt: To co mówisz miałoby sens, gdyby PiS nie dostał wicemarszałka, bo jest PiSem. Posłowie głosowali przeciw Witek, za jej niekompetencję. I spoko. A tu jest odmienna kwestia, bo mają odwołać Bosaka za wybryk kogoś innego.

PS. No błagam, chyba nie chcesz powiedzieć, że politycy nie są winni wymienionych nadużyć. I nie mów, że szary człowieczek może to zgłosić do prokuratury i oni się tym rzetelnie zajmą.
@Pogadajmy: I nadal nie ma tam mowy o karaniu bosaka za to co braun zrobił. Jest tylko mowa o odpowiedzialności członków klubu, jeżeli konfa się stawia za braunem to znaczy że bierze na siebie odpowiedzialność za niego, jeżeli Brauna wydali, co by zrobił każdy rozsądny klub - aby nie mieć w swoich szeregach kogoś kto będąc posłem z immunitetem dokonuje ataku fizycznego. Proste jak #!$%@?.

Więc gdzie tu karanie bosaka? Bosak
@Eremites:

Więc gdzie tu karanie bosaka?

cała konfa udaje że braun nic złego nie zrobił, za co poniosą sami konsekwencje


No właśnie tu: wyciąganie konsekwencji wobec kogoś to właśnie karanie. Nie rób proszę fikołków, bo to żadna różnica.