Wpis z mikrobloga

Siema mam pytanie odnośnie transportu rzeczy objętych tzn. adr, czy jeżeli nie mam uprawnien na wożenie adr to mogę wozić jakieś małe ilości np. płyn żrący 10l? Ostatnio #!$%@? mi taki płyn i zobaczyłem dopiero na rozładunku i potem typ z firmy mówił mi że oni muszą zgłaszać taki transporty powyżej 500L a poniżej mogę bez niczego latać, rozumiem że chcą mnie w #!$%@? zrobić bo w razie kontroli jak to znajdą to będzie #!$%@??

#transport #bekaztransa #zycietruckera
  • 7
@Kubarozpruwacz93: tak, niewielkie ilości możesz przewozić nawet zwykłym dotawczakiem, ale:

Wymagania:
- obowiązek wystawienia dokumentu przewozowego przez przewoźnika;
- obowiązek przestrzegania zakazów ładowania razem;
- obowiązek przestrzegania zakazów przewozu niektórych towarów niebezpiecznych z żywnością;
- obowiązek wyposażenia pojazdu w jedną gaśnicę 2 kg.

Czyli np. masz fabryczną gaśnicę 1kg, to musisz mieć drugą 2+ kg oraz musisz mieć list przewozowy (co, od kogo i do kogo) - wtedy możesz normalnie przewozić
@JestemKrzysio: aa czyli muszę mieć konkretnie wyszczególniony ten ładunek? bo ostatnio dostałem listę gdzie miałem 11 pozycji i każda przesyłka miała swój numer tylko podany a nie było napisane co to jest na tym dokumencie(tylko na etykiecie jakieś adresy)
Jak jedziesz z jednym baniakiem 20 - 30 litrów "czegoś niebezpiecznego" to tym to nikt się nie zainteresuje... ;)

Przepisy są bardziej po to, żebyś nie woził np. palety z baniakami amoniaku zwykłym busem bez oznaczeń, czy palety, a na niej " mauzer" (1000l) zbiornik z czymś niebezpiecznym.