Wpis z mikrobloga

Stanie w kościele z jakimiś karteczkami kontra atak na tle religijny z uzyciem gasnicy


@siemankooo: co w tym przypadku konstytuuje atak? Bo "stanie z karteczkami", jakby nie patrzeć, wymagało wbicia się do kościoła, podczas ichnich obrządków religijnych i ich zaburzenie, a karteczki uderzają jednoznacznie w tony sprzeciwu wobec "ideologii katolickiej".

Jeżeli wtargnięcie w złej wierze do miejsca kultu religijnego i zaburzenie jego przebiegu to dla ciebie nie atak, ale zgaszenie przy
@siemankooo: Ale mój salon nie jest miejscem kultu religijnego i nie obywają się w nim obrzędy religijne, więc nie do końca rozumiem przeniesienia tych sytuacji. Wtargięcie z kartką "precz z katolicyzmem" do kościoła vs wtargnięcie z kartką "precz z judaizmem" do synagogi, w obu przypadkach przerywając odpowiednie obrządki religijne, byłoby już równym porównaniem, w drugiej sytuacji zgaszenie gaśnicą świec na świeczniku katolickim vs żydowskim w Sejmie.

Rozumiem określenie akt wandalizmu, w
@Wap30: Ale wyobraź sobie że zgodnie z prawem się ten kult tam odbywał, bez znaczenie czy byłby on tam na stacji paliw, na ulicy podczas drogi krzyżowej czy co tam sobie ubzdurały religijne świry.
Jeśli mają zgodę i działają legalnie to nie możesz ich atakować i tyle. Możesz próbować zmienić prawo, a poseł ma znacznie większe możliwości, ale ten świr wybrał drogę którą wybrała by najgorsza patologia i jeszcze go bronicie.
ona nie stała w kościele, tylko weszła w trakcie mszy do kościoła i wykrzykiwała swoje głupkowate hasła przeszkadzając w obrzędzie. Ja też mogę napisać, że Braun zgasił sobie tylko świeczki.


@Mlody_pelikan:

Panie... panie... ona weszła TYLKO do kościoła... by nauczać! Tak, nie krzyczała... lecz uczyła ludzi, przekazywała swoją mądrość!!!

A gaszenie świeczek... Panie, to nie są świeczki, to metafizyka, to spotkanie z najwyższym... to coś, czego takie prymitywy jak Ty nie
świr wybrał drogę którą wybrała by najgorsza patologia i jeszcze go bronicie


@siemankooo: nigdzie nie broniłem Brauna ani nie jestem członkiem żadnej grupy, wskazuję tylko że "wbijanie z karteczkami" tam gdzie akurat jest miejsce na kultywowanie religii i przerywanie obrzędu nie stoi moim zdaniem jakoś fundamentalnie dalej niż atak na świecznik w Sejmie.

Jeśli mają zgodę i działają legalnie to nie możesz ich atakować i tyle


Działają legalnie jedynie z dokładnością