Wpis z mikrobloga

Cześć mirasy, mam #pytanie odnośnie #lpg mianowicie wczoraj gazownik zmieniał mi wielozawór, ponieważ zawiesił się pływak i nie mogłem zatankować, dodatkowo wymieniono filtry fazy lotnej i ciekłej. Również od wczoraj zaczęło się wszytko #!$%@?ć, wystarczy że lekko dodam gazu i od razu przełącz a na benzynę. Dzisiaj do niego pojechałem, podłączył pod program i okazało się że jest spadek ciśnienia w reduktorze. Na internecie przeczytałem, że filtr fazy ciekłej może być źle założony. Może tak być?

#mechanika #mechanikasamochodowa #motoryzacja #samochody
  • 6
@Chicoxxx66: podobne objawy są w przypadku właśnie niepobierania ciekłego gazu. Możesz próbować robić taki test ze jedziesz z prędkością maksymalna jaka pozwala ci jeszcze jechać na gazie. A później szybko zaglądasz do maskę w którym miejscu rurki szronieja. W tym miejscu wtedy jest zwężenie i tam gaz odparowuje. Możesz też spojrzeć na rurkę pod butla i samą butle czy nie szronieje. Rurki to po kilku kilometrach będzie widać aby butle oszronic
@Chicoxxx66: w takich wypadkach najczęściej winny jest odwrotnie załozony filtr, jakbyś miał problem z wielozaworem to wcale by nie przełączał na gaz albo przełączył raz, zgasł i nie przełączył więcej razy