Wpis z mikrobloga

Tusk przypomniał manifest "szarego człowieka". Zupełnie jak kaczka prowadzi polityke cmantarną. Oczywiście nie wspomniał, że Szczęsny miał depresje i się na nią bezskutecznie leczył - jego śmierć to zapewne konsekwencja urojeń. Wydawało mu się, że jest mesjaszem który ratuje Polskę itd.
Chyba nie ma co liczyć na poprawę psychiatri w Polsce. Polscy politycy nie wiedzą, że przyczyną samobójstwa najczęsciej jest zaburzenie psychiczne.

#depresja #poltyka #sejm #polska
  • 17
@Ana77: Bardzo głupie zachowanie ze strony Tuska, gdyby istniały zaświaty to człowiek teraz pewnie sobie myśli "jestem bohaterem, premier o mnie mówi, cytują moje słowa, warto było".

Przecież to jest samograj, PiS to powinien grillować cały dzień, zaczepiać Lewicę że tyle gadają o takich sprawach a są w koalicji z kogoś kto robi z samobójców męczenników za sławę. Ech, amatorzy się pchają do zabawy.
@Ana77:

Nie ma pewności, że to była sama depresja


Czyli teraz z hipotezy, że miał urojenia wielkościowe w depresji przeszliśmy do hipotezy, że te rzekome urojenia, które sama wymyśliłaś (nie wiemy o nich ze źródeł powiązanych ze Szczęsnym), były spowodowane przez jakieś tajemnicze zaburzenie, którego jedynym znanym nam objawem był czyn samobójczy.

Jestem pewien, że w jakiejś dziedzinie, którą się na co dzień zajmujesz jesteś specjalistką, ale psychopatologią się nie zajmuj,
  • 0
@Morderczy_Morszczuk:Tajemnicze zaburzenia?
Jest depresja psychotyczna, a także depresja w przebiegu ChAD, która jest bardzo ciężka i także występują urojenia w górkach i w dołkach.
Nie musiały być wielkościowe, urojenia mogą być różne.
@Ana77: kolejny raz to samo piszesz.

Nie musiały być wielkościowe, urojenia mogą być różne.


No super, ale Ty piszesz wprost, że miał wielkościowe (że wydawało mu się, że jest mesjaszem) XD A tymczasem nie tylko nie musiały być wielkościowe, tylko nie mogły być wielkościowe. W depresji psychotycznej można mieć urojenia winy, grzeszności, nędzy, hipochondryczne itp.

depresja w przebiegu ChAD, która jest bardzo ciężka


Ekstra, ale to, że Szczęsny mógłby mieć ChAD
  • 0
@Morderczy_Morszczuk: No to winy.
Mam doświadczenie - całe życie walczę z zaburzeniami. Napisze ci tylko tyle, że nie da się w jakikolwiek sposób ocenic czy ktoś ma ChAD nie będąc blisko niego - nawet wtedy bez wiedzy nie można być tego pewnym. Psychiatrzy nie potrafią tego ocenić i wciskają schizofrenie.. Ale ty to wiesz prawda?
Tak jak wiesz, że największą bolączką jest brak dostępu do lekarzy i terapeutów? Nawet prywatnie trudno
Mam doświadczenie - całe życie walczę z zaburzeniami.


@Ana77: Może i ekspertką od swojego zdrowia psychicznego jesteś - tego Ci nie odmawiam, bo nie wiem. Do ekspertki od psychopatologii potrzebne są jeszcze inne rzeczy.

Napisze ci tylko tyle, że nie da się w jakikolwiek sposób ocenic czy ktoś ma ChAD nie będąc blisko niego - nawet wtedy bez wiedzy nie można być tego pewnym. Psychiatrzy nie potrafią tego ocenić i wciskają
  • 0
@Morderczy_Morszczuk: Jaki ty chłopie jesteś sztywny.Nie sugerowałam, że ma ChAD.
W skrócie chodzi o to, że robią bahatera z osoby chorej psychicznie. Według rodziny leczył się na depresja, więc wiemy, że zdrowy psychicznie nie był. Co tam mu się whtrąciło - może on sam nie zdawał sobie sprawy. Dobrze
wiesz, że nawet fachowcy badający pacjenta nie są wstanie tego ocenić.
A więc jeżeli powszechnie uważa się takiego człowieka za bohatera to
@Morderczy_Morszczuk: W momencie, w którym przytoczono ci fakty dotyczące całego wątku - czyli depresję osoby, której dotyczy wątek - nagle uciekasz od dyskusji pomimo wcześniejszego wręcz pretensjonalnego tonu co do hipotezy autorki :D

Jeżeli chcesz dyskutować z jakąś hipotezą, to rób to, zamiast wycierać sobie gębę tym, że coś do kogoś nie trafia, kiedy ten ktoś po prostu i zwyczajnie odpowiada ci argumentami w danym wątku.

Wiem, że temat sprzed dwóch
@rwL_:

o czym Ty piszesz?

Ja nie dyskutuję z tym, że Szczęsny miał depresję, bo ją miał, tylko z tym, że OPka przypisuje mu urojenia wielkościowe (w głównym poście pisząc "jego śmierć to zapewne konsekwencja urojeń. Wydawało mu się, że jest mesjaszem który ratuje Polskę itd.") gdzie nic o tym nie wiadomo. Urojenia wielkościowe nie występują w depresji. OPka w jednym z kolejnych postów sugeruje, że mógł mieć ChAD (żeby usprawiedliwić
@rwL_:

Innymi słowy - nie chodziło mi o ustalenie jakie zaburzenie miał Szczęsny poza depresją (albo czy to była depresja, albo czy w ogóle miał inne zaburzenie itd.) tylko pokazanie, że internetowe spekulowanie na ten temat jest głupie. OPka jak widać nie dała się przekonać, bo przecież jak gość nie był zdrowy, to coś mogło mu się "whtrącić".