Wpis z mikrobloga

Po roku funkcjonowania na rynku australijskim ujednoliconych opakowan papierosow przeprowadzono badania, z ktorych wynika, ze palacze postrzegaja ich jakosc jako nizsza od papierosow sprzedawanych w obrandowanych paczkach. Palenie nieobrandowanych papierosow przynosi im duzo mniejsza satysfakcje i coraz czesciej mysla o rzuceniu nalogu. To cieszy z dwoch powodow: po pierwsze - byc moze znaleziono skuteczny sposob na zniechecenie palaczy, po drugie - kolejny raz udowodniono, jak wielka sile ma marka.

wiecej - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3710988/

#papierosy #marketing
Pobierz
źródło: comment_rhbfTLmy5bnp1FLM3Ec5g5N472r0tFYD.jpg
  • 16
@nofink: ma siłę, ale ludzie nie bez powodu zapamiętują że dana marka jest dobra. Jak mi raz coś posmakuje to wiadomo, że potem będę kojarzył daną markę z jakością. Jak musiałbym kupować produkt bez etykiety, który za każdym razem będzie od innego producenta, a więc raz mi posmakuje, a raz nie, to nie będę w stanie skojarzyć nieobrandowanego produktu z produktem dobrym, takim który chciałbym kupić.

tl;dr ludzie nie chcą kupować
@2f1i: to poinformuj te osoby o tym fakcie. Uo jezu uo jezu bo dzieci i kobiety w ciazy. Zakazmy wszystkiego bo cos komus moze przeszkadzac. Ja #!$%@? skad sie bierze takie rozumowanie.
Ja #!$%@? skad sie bierze takie rozumowanie.


@3nriqu3: Stąd, że ludzie słuchają swoich instynktów bardziej, niż rozumu. Stąd, że to później wszyscy płacą na leczenie palaczy, alkoholików czy tłuściochów. Australia nie zabrania papierosów, tylko zniechęca do ich palenia. Ludzie wciąż mają prawo palić, podobnie jak naród ma prawo zniechęcać, chociażby żeby przeznaczyć więcej pieniędzy na leczenie chorób niewynikających ze szkodzenia własnemu zdrowiu. Mówię to ja, aktualny palacz.
@Mordeusz: Jakich instynktow? Zwierze jestes czy czlowiek? To, ze wszyscy placa to nie wina palaczy a durnego systemu, w ktorym musze ponosic kare finansowa za to ze jeden z drugim ma ochote sie podtruwac. Kto i z jakiej racji nadal narodowi czy panstwu prawo decydowania o moich zachciankach? Kim jest narod? Kim jest panstwo? Mowie to jako niepalacy od 2 lat palacz - jesli ma to jakies znaczenie.