Wpis z mikrobloga

Taki ktoś ma 800k subskrypcji i jego wideo ma prawie 2 miliony, w którym mówi, że osoby pijące napoje słodzone mają większe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 o 34%, co jest prawdą, ale te zdanie wprowadza w błąd, ponieważ ludzie myślą przyczynowo-skutkowo, więc dla nich jeżeli taki doktor mówi, że osoby pijące napoje słodzone chorują częściej, to automatycznie myślą, że to za sprawą takich napojów. Jednak badania epidemiologiczne są sprytne i większość badaczy nie podaje masy ciała, bmi respondentów, a jak można się domyślać konsumentami napojów słodzonych są częściej osoby grubsze niż w przypadku napojów niesłodzonych.

Więc z takich badań rzeczywiście wychodzi to, że grupa ludzi u których jest więcej osób z nadwagą/otyłych jest mniej zdrowa niż druga grupa, gdzie otyłość/nadwaga jest mniejsza. Zawsze te pseudobadania prowadzą do tego samego, nie badają ludzi o tym samym bmi, bo wtedy by nie wyszlo, że jakiś produkt jest zdrowy/niezdrowy.

Dlatego ważne jest, aby mieć w świadomości, że tego typu badania nie badają rzeczywistości oddziaływania tego typu produktów, tylko badają ludzi, które je stosują, dlatego wychodzi, że jakieś wegańskie gówno jest zdrowe lub fastfood niezdrowy. Wszystko jest zdrowe, ale w odpowiednich ilościach.
#dieta
Djuk94 - Taki ktoś ma 800k subskrypcji i jego wideo ma prawie 2 miliony, w którym mów...

źródło: Kulczynski

Pobierz
  • 27
@kknbjd: 2x więcej tłuszczu na swoją wagę to mało? 40% więcej sacharozy też mało? Czego ty oczekujesz? Jest badanie na myszach, które już wcześniej wrzucałem, gdzie stare myszy jadły produkty z wysokiego indeksu glikemicznego i nie było żadnych negatywnych istotnych różnic, a była pozytywna, były bardziej wrażliwe na insulinę. Znajdź mi jakieś badanie, gdzie zwierzaki jadły taką samą ilość kalorii, u jednej z tych grup nie było dostarczanych mikroelementów, a u
@kknbjd: Mikroelementy w byle gównie można uzupełnić, a znając WHO wytyczone przez nich zapotrzebowanie jest pewnie kilka razy większe niż w rzeczywistości. Jeżeli objawem braku jodu jest przybieranie na wadze, to już jestem pewny, że nikt nie ma niedoboru jodu xD
Ty jesteś jakimś dietetykiem czy właścicielem strony internetowej woda-lecznicza.pl?
@Djuk94: czyli czasami podlinkujesz badania, a czasami coś sobie wymyslisz, fajna ta dyskusja.

Ty jesteś jakimś dietetykiem czy właścicielem strony internetowej woda-lecznicza.pl?

A ty dostajesz pensje za pisanie kilku postów dziennie o diecie fastfoodowej?
@kknbjd: Idź się zasuplementować miedzią, bo Ci mózg już paruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Będę pisał swoje posty za darmo, dopóki zawód dietetyka nie odejdzie do lamusa, a na swojej diecie fast-foodowej będę zdrowszy niż większość osób na pozornie "zdrowej" diecie.
@Djuk94: nie trafiłeś bo nie suplementuje niczego, po prostu jem nieprztworzone produkty i wszystkiego mam pod dostatkiem, nie musze też liczyć kalorii bo nie jestem uzależniony psychicznie od jedzenia i czuje kiedy i ile powinienem zjeść.
Od tych na pozornie zdrowej diecie może będziesz równie zdrowy, ale od tych na rzeczywiście zdrowej nie ma szans
@kknbjd: Ja też nie liczę kalorii, wiem mniej więcej ile co ma po prostu. Będę równie lub bardziej zdrowy niż osoby na "rzeczywiście" zdrowej diecie, jeżeli uda mi się schudnąć do niskiego bmi, wtedy może wyniki badań podrzucę. Będąc w szkole średniej mając ok. 30 bmi potrafiłem przez kilkanaście minut biegać w kółko nie dość, że się nie męcząc, to jeszcze wyprzedzając wannabe chudych piłkarzyków z klasy, którzy już po kilku