Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #gry

Zna ktoś jakiś dobry sposób na połączenie pada od Xboxa bezprzewodowo z PC? Parę lat temu próbowałem połączyć z dwoma różnymi adapterami BT i o ile pecet wykrywał pada jako jakieś urządzenie BT, o tyle sam pad nie był wykrywany w żadnej grze. Pomimo aktualizowania i instalacji różnych sterowników. Szperając wtedy po sieci dowiedziałem się, że musi to być adapter od Microsoftu, który wtedy na oficjalnej stronie kosztował jakieś 70 zł. i szkoda mi było kasy więc olałem temat.
Dzisiaj co raz częściej gram na padzie z podpiętym do TV pecetem i dość już mam walającego się po podłodze kabla podczas siedzenia na kanapie. Postanowiłem więc wrócić do tematu. Problem w tym, że dzisiaj już tego adaptera nie idzie znaleźć. Na oficjalnej stronie jest info, że wyprzedany, w popularnych sieciówkach i sklepach internetowych też go nie ma. Znalazłem jedynie jakieś aukcje na Allegro, ale raz że rozrzut cenowy jest spory (bo na jednej jest za 7 złotych, a na innej za 100 zł), a dwa że jako produkt ma jedynie dwie oceny i żadnych opinii i nie wiem czy to oryginał czy jakaś chińska niedziałająca podróba - jak to często bywa na Allegro.
Wobec tego pytanie: Czy ktoś wie gdzie można ten adapter kupić? Ewentualnie czy ktoś może polecić sprawdzony adapter, który na 100% działa z padem od Xbox Series? Bardzo będę wdzięczny.
  • 14
@Fido2801: Ja mam takie gówno UB400 od TP-Linka i trzyma stabilne połączenie z padem Xbox Series X. Wprawdzie zrywało jak było wpięte w przedni panel, ale obecnie jest wpięty w przedłużkę w klawiaturze, więc nie ma problemów ze zrywaniem bo jak widać pozycja adaptera ma też znaczenie. Także możesz spróbować kupić coś albo od TP-Linka albo od ASUSa.

A z tego co widzę to ten 8BitDo już nie działa z padami
  • 0
@supra107:

A z tego co widzę to ten 8BitDo już nie działa z padami Xbox Series z nowym firmware bo te już używają standardu Bluetooth którego tamten adapter nie obsługuje.


Właśnie dzisiaj do mnie dotarł i wszystko działa bez zarzutu. Łączy się z padem Xbox Series zakupionym na początku tego roku. Trzeba tylko zainstalować firmware ze strony producenta.

A co do tych adapterów no to straszny syf jest. Microsoftowi zaaktywował semicki
@Fido2801: Przynajmniej w kwestii tych opinii poprawili to na tyle że teraz widać dla którego sprzedawcy ktoś wystawiał ocenę. Ale z drugiej strony utrudnili dogrzebanie się do informacji o tym czy sprzedawca to jakiś Xijianggong, i oczywiście nie ma opcji odfiltrowania po kraju wysyłki bo #!$%@? ci w dupę.

A co do tego adaptera, to tak, on nie wspiera nowych padów, ale stary wariant. Bo mają nowy "USB Wireless Adapter 2"