Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrobić upgrade komputera, z nową kartą, także zakładam ~3k na samą karte, obecnie mam gtx 10606gb, ryzen 5 3600, Gigabyte B450M-DS3H i 16gb ramu, zasilacz BeQuiet 530W.
Wiem, że karta jest stara, także zakładam konieczność wymiany, jeśli się da, to oczywiście chcę zredukować wydatki na resztę części.
Komputer ma służyć głównie do gier, trochę multi-taskingu.
#komputery #pc #windows #zakupy #gry
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
6700XT


Faktycznie 6700XT robi ogromną robotę z tego co widzę, czy obecny 3600 byłby jakimś ogromnym bottle-neckiem?
Już widzę, że płyta główna musi być nowa, pewnie RAM też
@LSkiper:
  • Odpowiedz
  • 0
@artiom143: Chyyyba jednak tak, bo ta płyta nie ma PCI Express 4.0 x16 ^^'

Zapomniałem dodać, że gram w 1080p i 144fps, także żadne 2k/4k/vr nie wchodzą w grę, może kiedyś
  • Odpowiedz
@radekkaka1: no i walic te pci expres 4.0, to jest roznica 3fps, jak juz masz wymieniac calego kompa zeby wsadzic stara generacje to nie warto wymieniac nic, doloz pare zl i kup kompa na am5
  • Odpowiedz
  • 0
@artiom143 ah, myślałem, że 6700/6800 bez PCI 4.0 nie będą w ogóle działać.

Jeżeli mógłbym te kartę włożyć do obecnego komputera, to mógłbym stopniowo wymienić kartę, potem procesor i na końcu płytę z ram.
"Trochę" złotych na am5 sprawi, że trzeba będzie wymienić każdy komponent naraz ^^'
  • Odpowiedz
@radekkaka1: no jak masz wymienic procek, karte, plyte wszystko na am4 to nie ma sensu, lepiej zbudowac kompa pod am5, na twoim miejscu kupil bym na olx uzywanego 5 5600 za 450zl i rx 5700xt/6700/6800 tez uzywka 600-1500zl i bedzie git
  • Odpowiedz
  • 0
@artiom143: Okej, rozumiem :)

Jeszcze ostatnie pytanie, czy w przypadku kart radeona nie ma już problemów ze sterownikami/zgodnością? Bo pamiętam, że przy kupowaniu poprzedniej karty to był bardzo duży minus i branie tych kart trochę mijało się z celem, potem trzeba było się bawić w szukanie rozwiązań.
Widziałem, że ludzie polecają również GTX 3070
  • Odpowiedz
@radekkaka1: nie ma i nie wiem gdzie to wyczytales, mialem kilka lat remu rx 5700xt teraz mam 6800xt, moja dziewczyna ma 5700xt i nigdy nie mialem zadnych problemow ze sterownikami, nawet po OC jaks przesadzilem to jedynie co to scrashowalo mi gre.
  • Odpowiedz