Wpis z mikrobloga

Czy zgłaszał ktoś z was kierowcę, który oślepia na drodze bo ewidentnie ma chińskie ledy w lampach?
Pytam jak to wygląda, czy wystarczy email, bo przy zgłoszeniach z wideorejestratorów często trzeba złożyć zeznania na komendzie.
Mijałem komandosa jadącego gruzem (lampy bez soczewki na pewno), który mijając mnie na przejściu tak mi dał po oczach, że w ogóle nie widziałem czy pieszy jest na zebrze, więc pytam.

#pytaniedoeksperta #polskiedrogi #prawojazdy #polscykierowcy #motoryzacja
Mitchum - Czy zgłaszał ktoś z was kierowcę, który oślepia na drodze bo ewidentnie ma ...

źródło: 124011-Ksenony-zamontowane-w-nieprzystosowanych-reflektorach-oslepiaja-nadjezdzajacych

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Mitchum: Co drugi w Polsce ma zezującą lampe z anglika świecącą prosto w oczy, syfne jakieś chińskie wynalazki albo jazda z 1 lampą sprawną ale na długich.

I o co chodzi jeszcze z tą wymianą żarówek przy tablicy rejestracyjnej żeby bombały jak lampa uliczna xD Jaka januszerka i festiwal kombinacji. Teraz jeszcze ludzie przy trasach montują chińskie LEDy bez kloszów ()
  • Odpowiedz
@Mitchum: Co drugi w Polsce ma zezującą lampe z anglika świecącą prosto w oczy


@Saeglopur:

niekoniecznie
to raczej brak poprawnej regulacji. nie zawsze na przegladach sprawdzaja a samemu bez maszynki nie da sie tego ustawic.
znaczy sie na sciane pare metrow przed samochodem mozna jakotako ustawic w pione jedna lampa wzgledem drugiej. i tylko tyle. ale ustawic tak zeby na kilkuset metrow nie walilo komus po oczach to jest niemozliwe,
WykopanyDzon - >@Mitchum: Co drugi w Polsce ma zezującą lampe z anglika świecącą pros...
  • Odpowiedz