Wpis z mikrobloga

@vifon_pikantny: Blender ma 2 renderery - można je przełączyć bez problemu. Ja używałem Cycles Render, a domyślnie jest Blender Render. Można to przełączyć na górnym pasku, koło wyboru scen (jakoś na środku).
@vifon_pikantny:

ten styl ;)


hę? To jest zwykły clay render. Robi się je po to aby pokazać sam model. Bez żadnych materiałów, tekstur itd ;d.

@sirgorn:

Ten Blender Render to Interial (tak jest nazywany przez wszystkich użytkowników blendera)

Teraz zrób UV, tekstury, shadery i oświetlenie ;). Skoro masz już model i potrafisz modelować. To możesz się nauczyć czegoś nowego ;).
@Gorion103: co w tym dziwnego, że mi się podoba?

Jest bardzo prosty i surowy, co nie zmienia faktu że jest schludny. Piszę to jako użytkownik 3ds maxa, gdzie trzeba poustawiać trochę opcji żeby coś takiego uzyskać. W blenderze jest zapewne out-of-box, stąd pewnie Twoje oburzenie.

EDIT: wiem do czego służy - sam modeluję od kilku lat :)
@vifon_pikantny:

W zasadzie nic. Mi też niektóre clay rendery się podobają i czasami są lepsze od gotowego modelu.

Zgadza się. Domyślny materiał tak wygląda + oświetlenie które w Cyclesie sie do takiej sceny bardzo łatwo robi.

Nie oburzenie tylko zdziwienie :p.
@Gorion103: właśnie to jest w Blenderze fajne, że dużo rzeczy łatwiej uzyskać niż w takim 3dsie.

Ja z Maxa migrować nie zamierzam, co nie zmienia faktu, że Blenderem się kiedyś pobawię dokładniej. Ciekawy i genialny program.