Wpis z mikrobloga

Wiemy, że Maryja spełniła pragnienie Giulio Mancinelliego i wskazała na swój ukochany tytuł chwały. W wigilię swego Wniebowzięcia w 1608 roku ukazała mu się w niezwykłym majestacie, który wskazywał na Jej wielką władzę i potęgę, i zapytała: „Dlaczego nie nazywasz Mnie Królową Polski?”


I zaczęli nazywać ja królową Polski. Później jej królestwo i poddanych spotkały: rozbiory, tragiczne powstania, druga wojna światowa, komory gazowe, łapanki, #wolyn , Sybir, Katyń, komunizm..
I rozsądni przestali nazywać ja królową Polski
#polska #przemyslenia #katolicyzm #bekazkatoli #historia
robert5502 - >Wiemy, że Maryja spełniła  pragnienie Giulio Mancinelliego i wskazała  ...

źródło: Screenshot_2023-12-09-11-45-25-837

Pobierz
  • 3
@galicjanin: Akurat Mancinelli sporo podróżował i był w Polsce, więc wiedział. Mi się zdaje, że istnieje tu kontekst polityczny: w Europie Zachodniej trwała reformacja i wojny religijne, a w Polsce katolicyzm zdołał uspokoić protestantów pokojowo, jednocześnie nie oddając władzy. Skoro Polska była największym ze znanych Mancinellemu krajem katolickim poza Italią, to nic dziwnego, że to właśnie Polskę uznał za godną przypisania do Maryi.