Wpis z mikrobloga

Ten feature od Gemini z analizą video jest przerażający. Wiecie co to oznacza? Że każdy będzie mógł sobie zrobić własny system rozpoznania twarzy (nakarmi AI zdjęciami twarzy) np. sąsiada i będzie mógł sobie śledzić kiedy i o której sąsiad wychodzi z chaty. Tzn. nie będzie musiał oglądać całego video na którym przewija się dużo ludzi, po prostu system mu wypluje sam raport że ta i ta osoba szła tędy o tej godzinie. Taki system jak Chin tylko w mini wersji. A pomyślcie co będzie policja i służby z tym robiły.

#ai #programowanie #chatgpt #sztucznainteligencja
  • 8
  • Odpowiedz
@luckylukk: Przecież funkcję analizy video mają już nawet proste NASy, QNAP z dwóch kamere za darmo. Raporty też się da zrobić w stylu "Pan Mirosław 5 razy wychodził do toalety w przeciągu dnia pracy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@luckylukk: nie wiem czy piszesz poważnie czy jaja sobie robisz, ale tanie technologie do precyzyjnego śledzenia są już od dawna, a problemy o których wspominasz należy rozwiązać systemowo, czyli:
- Zadbać o otwartość kodów źródłowych, aby wyeliminować najtańszy sposób śledzenia przez backdory.
- Uniemożliwić służbom usuwanie logów i akt prowadzonych spraw, tak aby umożliwić odbieranie emerytur urzędnikom, którzy nadużywali władzy.

Zapraszam także do zapoznania się z open hardware: https://ohwr.org/welcome
  • Odpowiedz
  • 0
@MilionoweMultikonto: @Cozzie Ja jestem programistą a nie mam pojęcia o czym piszecie, jakie NASy, QNAPy? Nie wiem co to jest nawet. Chodzi więc o to, że jeżeli istnieją takie systemy to nie są dostępne dla zwykłego człowieka, a jak będziesz miał Gemini w telefonie to już będzie.
  • Odpowiedz
NASy, QNAPy? Nie wiem co to jest nawet. Chodzi więc o to, że jeżeli istnieją takie systemy to nie są dostępne dla zwykłego człowieka, a jak będziesz miał Gemini w telefonie to już będzie.


@luckylukk: są dostępne dla zwykłego człowieka właśnie w takich urządzeniach jak NAS od QNAP, które można sobie kupić w cenie smartfona (dyski twarde kupujesz osobno tak duże jak potrzebujesz) tutaj masz opis po polsku podstawowych funkcji
  • Odpowiedz