Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Suheil-al-Hassan: i wyobraź sobie że jeszcze parę dekad temu to człowiek musiał #!$%@?ć od rana do nocy, a potem te 8 godzin i tak to niby wymyślili żeby zarabiał tyle aby mu starczyło na życie plus troszeczkę. Bez komputerów, bez ciężkich maszyn, bez automatyki i excelów z obliczeniami jak wydajność zwiększyć xD

Teraz masz trzecią dekadę XXI wieku i #!$%@? tak jak kiedyś bez tych cudów techniki, ale zarabiasz jeszcze mniej
@Suheil-al-Hassan: Chyba źle rozumiesz etat. W mojej firmie praca jest w godzinach 8-16. Czasami robota jest rano, czasami w południe albo pod koniec albo cały dzień. Nie zależy to od nas. Etat to wypłata za dyspozycyjność pracownika w określonym czasie pracy. Oczywiście nie ciśniemy pracowników, że muszą wykorzystać czas maksymalnie. Jak nie ma co robić to mogą jechać coś załatwić, zobaczyć film itp ale niestety 8h muszą być dyspozycyjni.
@lethaldysfolid: Sam fakt dość sztywnych godzin, siedzenia dla siedzenia itd. jest przerażający. Codziennie trzaskasz to samo plus minus, w większości firm musisz siedzieć do końca nawet, jak nic już się nie urodzi. Pracuję ok. 8 lat i tylko w jednej firmie spotkałem się z podejściem typu "dzięki, wszystko ogarnięte, idźcie sobie do domu dwie godziny wcześniej". Nie chodzi mi o sam fakt wykorzystywania czasu, ale właśnie o siedzenie na dupie 1/3