Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny

Mirki i mirabelki. Szybkie pytanie bo mnie jeden gość męczy.
Hipoteka na 30 lat 300k. W 10 roku nadpłacam jednorazowo 100k. W tym czasie mniej więcej spłaty jest 90k odsetek i 60k kapitału to tsk informacyjnie. Nie bierzemy pod uwage żadnych prowizji i oplat bo nie o to chodzi w tym zadaniu.
Pytanie. Lepiej zmniejszyć ratę czy skrócić okres kredytowania.
Ja twierdzę że oczywiscie że skrócić okres bo krótsza splata kredytu powoduje krócej naliczana ratę kapitalowo odsetkową a banki liczą tak że im krótszy okres tym odsetki mniejsze.
Gość upiera się że to nie ma znaczenia i CONAJWYŻEJ może wyjść ten sam koszt ale z reguły lepiej skracać ratę a nie zmniejszać okres

Kto ma rację?
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wszystko super ale ja napisałem wprost w moim poście warunek: pojedyncza nadplata, np 100k i nic więcej.


@Bigbluee: Tego ostatniego warunku nie podałeś, więc otrzymałeś informacje o możliwych rozwiązaniach.

jeden bank umożliwia TYLKO 1 nadpłatę w ciągu roku i nie ma możliwości nadpłat miesięcznych

nie
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: Uciekłem z tego wątku tutaj bo sami krzykacze którzy nie rozumieją co się do nich pisze i nie umieją czytać ze zrozumieniem. Wbity gwóźdź w głowę i opowiadanie o co miesięcznych splatach mimo że NIKT O TYM NIE PISZE I NIE Pyta i TO NIE MA ZASTOSOWANIA. Ty jedyny próbujesz ogarnąć temat ale zostałeś zakrzyczany. Na całe szczęście przytrafił się w innym wątku Identyczny przypadek w tym samym banku
  • Odpowiedz