Wpis z mikrobloga

Nie sądzę, żeby ten wpis wywołał większe zainteresowanie, bo #siatkowka to - wbrew pozorom - mało popularny sport. Jak pewnie nie wiecie #krakow został pozbawiony możliwości bycia potencjalnym gospodarzem dwóch meczów Polaków na rzecz #lodz, która ma prawie pewne cztery mecze białoczerwonych.

I tak doszło do tego, że polscy siatkarze rozegrają jeden mecz na stadionie, na którym grać się nie da, pierwszą fazę na najmniejszej hali i prawdopodbnie sześć w Łodzi. A największa hala w Polsce będzie reklamowała imprezę 16 000 pustych krzesełek ( nie sądzę, żeby na potencjalne mecze uzbierało się więcej niż 2k chętnych).

Na początku myślałem, że to kolejna głupia decyzja władz PZPSu, którzy nie są lepsi niż poprzednicy Bońka. Myślałem tak, bo nie jest ze mnie żaden miks Herkulesa Poirot z Antonim Macierewiczem. Jednak zwrócono mi uwagę na pewne fakty i powiązania. Mam nadzieję, że dodajecie lepiej ode mnie.

I na koniec chciałbym się spytać @hannazdanowska jakie jest prywatne zdanie na fakt, że ta decyzja pozbawiła możliwości około 12 tysięcy ludzi na spełnienie marzeń i zobaczenie meczu ich idoli na żywo?
  • 33
@pokey: Byłem na wielu meczach i większości było trochę wolnych miejsc, przytoczone przez ciebie artykuły dotyczą meczów Skry w których wypowiadało się kierownictwo klubu bo w meczach ligowych faktycznie było znacznie mniej widzów i było widać sporo wolnych krzeseł, choć tak naprawdę każdy wie że chodziło o koszty wynajmu hali.

Nie rozumiem Twojego rozumowania, mecze mają być w Krakowie bo ten zbudował sobie hale? Pomijając to pomyśl o reszcie Polski, myslisz
przytoczone przez ciebie artykuły dotyczą meczów Skry w których wypowiadało się kierownictwo klubu bo w meczach ligowych faktycznie było znacznie mniej widzów i było widać sporo wolnych krzeseł, choć tak naprawdę każdy wie że chodziło o koszty wynajmu hali.


@Przygoda: Różni nas to, że ja rozmawiałem z siatkarzami i wypowiadali się oni nieprzychylnie o Atlas Arenie. Naprawdę sądzisz, ze wówczas najbogatszy klub w Polsce przejmował się takimi kosztami? Po ilu wydanych
@pokey: Na silę bronisz swojej pozycji i trochę popadasz w absurd!

Hala w Krakowie nie jest 5 razy większa tylko 1/5 większa, do tego dla większości ludzi odległość i dojazd ma znaczenie, zasuwać 3 a 8 godzin na mecz to spora różnica i nie każdy ma tyle samozaparcia!

Co do Atlas Areny, jest to bardzo fajny obiekt pod warunkiem że jest wypełniony, jak na każdej wielkiej hali mała frekwencja źle wpływa
Na silę bronisz swojej pozycji i trochę popadasz w absurd!


@Przygoda: W którym momencie?

Hala w Krakowie nie jest 5 razy większa tylko 1/5 większa


No, jest większa. Nigdzie nie napisałem, że 5 razy.

do tego dla większości ludzi odległość i dojazd ma znaczenie, zasuwać 3 a 8 godzin na mecz to spora różnica i nie każdy ma tyle samozaparcia!


Jakie to ma znaczenie w kontekście szemranej zmiany ustaleń dotyczących organizacji
@pokey: Widzę że ta dyskusja nie ma sensu, zachowujesz się jak obrażony dzieciak a mnie zarzucasz stronniczość, bo Kraków nie dostał imprezy o którą się nie starał.. do tego wciskanie że to "szemrana decyzja" jest naprawdę żałosne, prawie tak jak udawanie że do niedawna największa i najnowocześniej hala widowiskowo-sportowa do niczego się nie nadaje!

Zamiast szukać teorii spiskowych zastanów się jaki sens miało budowane tej hali, każda część polski powinna mieć
Widzę że ta dyskusja nie ma sensu,


@Przygoda: No jeśli nie masz zamiaru ustosunkowywać się do pytań, które zadaje obalając Twoje argumenty to faktycznie nie ma.

Czy odpowiesz w końcu czy lokalizacja ma znaczenie tylko w przypadku Krakowa a w przypadku Spodka już nie?

do tego wciskanie że to "szemrana decyzja


znam kulisy tej decyzji i mam prawo tak sądzić.

do niedawna największa i najnowocześniej hala widowiskowo-sportowa do niczego się nie
@pokey: Wszystko było wyjaśnione, Łódź wyłożyła na tą imprezę więcej i starała się o tą organizację od początku, nie ma co się obrażać tylko wyciągnąć wnioski na przyszłość!

Nigdzie nie udowodniłeś że siatkówkę w AA ogląda się gorzej a Twoja opinia nie jest "opinią kibiców", nie obaliłeś też moich argumentów jak się dziwnie pochwaliłeś, niestety wyraźnie Ci ich brakuje.

Gdy pisałem o lokalizacji miałem na myśli plusy AA, hala w Krakowie
Łódź wyłożyła na tą imprezę więcej i starała się o tą organizację od początku


@Przygoda: i za to w pierwotnych ustaleniach dostała mecze II fazy. Rozumiem, że kupczenie turniejem jest w Twojej opinii zachowanie szlachetnym? Czy gdyby Busko Zdrój wyłożyło 11 milionów uznałbyś organizację finałow tam za logiczne?

Nigdzie nie udowodniłeś że siatkówkę w AA ogląda się gorzej a Twoja opinia nie jest "opinią kibiców"


Możemy się licytować kto zna więcej
@pokey: Łódź wyłożyła więcej na organizację i miała prawo więcej wymagać, to absolutnie normalne!

Odległość jest porównywalna a mecze w AA ogląda się bardzo dobrze do czego się nie przyznasz ale wiesz.

Odpowiedziałem w poprzednim poście, Kraków leży stosunkowo najdalej od większości aglomeracji, popatrz na mapę. Nowa hala w tym miejscu będzie konkurowała głównie ze spodkiem i pojemnością z nim wygra ale i tak na siebie nie zarobi, popsuje tylko statystyki
Łódź wyłożyła więcej na organizację i miała prawo więcej wymagać, to absolutnie normalne!


@Przygoda: ?

Łódź za 8 mln załatwiła sobie możliwość organizacji II fazy. W umowie nie było mowy o III fazie. Proszę ustosunkuj się do tych

FAKTÓW.

Odległość jest porównywalna a mecze w AA ogląda się bardzo dobrze do czego się nie przyznasz ale wiesz.


Wiem, że ogląda się źle i rozmawiałem z wieloma kibicami. Wiem też, że siatkarze