Wpis z mikrobloga

Jak pomóc osobie, która wpadła w depresje. Straciła pracę, ma niechęć do wszystkiego, nie chce się zapisać do PUP, nie ma sił szukać nowej pracy, nie ma ochoty wychodzić, ledwo się z nią rozmawia. Do psychologa też nie chce iść bo ma uprzedzenia, tym bardziej że sama studiowała psychologię no i zaczyna się problem z alkoholem.

#psychologia #depresja
  • 16
@Wachatron: No tak chyba zrobię. Przykro mi patrzeć jak osoba, na której mi zależała stała się zombie. Mógłbym wszystko na gotowo za nią ogarnąć, ale widzę totalną niechęć. Chyba, że to niechęć do mnie i taktyka na spławienie mnie, bo też już mam takie podejrzenie. Ehh
@ManiacTeam: #!$%@? mnie właśnie dzisiejszy świat, że każdy tylko potrafi odpuścić. Coś się #!$%@?ło? Wywal, kup nowe. Pokłóciłeś się? Odpuść, znajdź sobie nową. Ja #!$%@? co za czasy.

Bądź cierpliwy


@KrwawyPacyfista: muszę się tego nauczyć. Ja akurat jak miałem depresję po rozstaniu to też byłem wrakiem człowieka. Co noc przez długi czas praktycznie łzy same nachodziły na oczy i nie miałem sił na nic, ale próbowałem i się udało. Wychodziłem
@davidero69: A czego się spodziewałeś? Klepania po plecach aż ci się odbije wczorajszy obiad bo chcesz pomagać komuś, kto tej pomocy nie chce od ciebie i ogólnie najlepiej jak byś tej osobie zszedł z pola widzenia? Serio?
Trzeba wiedzieć kiedy odpuścić zamiast pchać się na siłę tam, gdzie cię nie chcą, nie potrzebują twojej pomocy a narzucanie się pogarsza tylko sprawę. Jak wspomniałem wcześniej, człowiek to istota podobno rozumna, a jeśli