Wpis z mikrobloga

Mirki,
myślę ostatnio nad zagraniem w #rdr2, bo wszyscy chwalą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko nie wiem, czy jest to gra dla mnie i będę w stanie docenić jej zalety. Lubię rpg i potrafię docenić dobrą fabułę, ale nie lubię gier w stylu "interaktywny film" gdzie 30 min. jeździsz konno, zbierasz zioła i gadasz z NPC, po czym masz krótki pojedynek, który niestanowi wyzwania, z mało satysfakcjonującym systemem walki.

Przykładowo robienie questów w najnowszych assasinach jest dla mnie zbyt nudne, zaś #niepopularnaopinia Wiedźmin 3 ma dla mnie zbyt monotonny system walki, bez możliwości tworzenia urozmaiconych buildów, który nie sprawia mi po prostu frajdy. Znaczy w samym machaniu mieczem nie ma nic złego, jeżeli jest to zrobione tak jak np. w Sekiro gdzie system walki jest mega dopracowany, a walki stanowią wyzwanie. Idealnym przykładem rpg przy którym bawiłem się świetnie był Cyberpunk 2077, gdzie lubię robić questy, ale lubię też pochodzić po mieście i porobić kontrakty bez fabuły, żeby tylko sobie trochę powalczyć.

W opiniach o RDR2 wszyscy zachwycają się fabułą, klimatem czy eksploracją, przez co boję się, że rzeczywisty gameplay stanowi tutaj jedynie tło, a pojedynki są mało satysfakcjonujące.

Czy ktoś mając podobne oczekiwania do mnie rzeczywiście dobrze się bawił przy RDR2?

#rdr2 #gry
  • 6
@TroszkeUroczy:
Miałem dwa podejścia do RDR2 i dwa razy zwróciłem na steam po 2h bo miałem poważne wątpliwości czy będę grać dłużej niż kilka godzin. Jeżeli szanujesz swój czas i masz mało czasu na gry to raczej nie jest tytuł dla ciebie. Czasu na przemieszczanie się z pkt A do B traci się tam mnóstwo. Nie każdemu to przypasuje.