Wpis z mikrobloga

W ogóle nie mam szacunku do ludzi w wojsku (obojętnie jaka narodowość)
Pod płaszczem patriotyzmu i zrytej kopuły od propagandy bawią się w militaryzm wysiedlając,zabijając obcych ludzi-którzy również mają,plany,marzenia,rodziny a przede wszystkim chcą żyć

Wszystkie prowojenne szuje powinny być rozliczone
Kto w ogóle daje pozwolenie,aby cały czas ulepszać broń i zwiększać siłe rażenia,przecież to jest skierowane przeciwko ludności
Niedorzeczne jest dla mnie gloryfikowanie takich postaci,poprzez filmy jak np. Oppenhaimer.(Robert Oppenheimer, który podczas II wojny światowej dowodził sekretnym Projektem Manhattan w Ameryce. Jego efektem było wynalezienie bomby atomowej) Dla mnie to żaden bohater tylko psychopata,który maczał łapska w projektach które zagrażały całym populacją

Powinna być zasada,żę ktokolwiek będzie miał na celu stworzyc broń,patogen (obojętnie) który służy pozbawieniu kogoś życia powinien zostać...(sami sobie dokończcie)

Przecież my cywile nie kreujemy wojen,także nie wiem skąd ten pomysł aby w jakiejkolwiek uczestniczyć
Tak jak nie kreujemy inflacji (nie posiadamy banku centralnego,a za dodruk są wysokie kary )
Jesteśmy przyzwyczajeni do widoku okrucieństwa i barbarzyństwa,ale czy to o to chodzi na tym świecie,żeby codziennie wysłuchiwać w telewizji czy radiu,kto jest naszym wrogiem a kto sojusznikiem,z kim się lubimy a z kim mamy kose ?

Koniec końców zawsze odpowiedzialność za czyjąś polityke,opieszałość,błędy-spadają na nasze barki
Kur..a i to ludzie ludziom zgotowali ten los ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#inflacja #banki #wojna #izrael #przemyslenia #polityka
  • 6
@Questorius: istnienie wojska jest prostą emanacją ludzkiej skłonności do przemocy, po prostu przemoc stadna i zorganizowana jest bardziej efektywna.

Powinna być zasada,żę ktokolwiek będzie miał na celu stworzyc broń,patogen (obojętnie) który służy pozbawieniu kogoś życia powinien zostać...(sami sobie dokończcie)

Daleko sięgasz z pretensjami, natomiast gdyby nasi przodkowie nie skonstruowali pierwszych prymitywnych form broni to byłoby ciężko o efektywne polowania i cywilizacja którą znamy raczej nigdy by nie zaistniała.
@thorgoth:
ok,rozumiem prymitywną broń,zasadzki,podchody i całą tą wojenna gierke
Ale żeby za jednym przyciskiem utylizować dziesiątki tysięcy to już jest zupełnie co innego
Proca,harpun,strzały,bełty nie rozpie...ją budynków z drobny pył wraz z lokatorami

To zaszło za daleko
Ale żeby za jednym przyciskiem utylizować dziesiątki tysięcy to już jest zupełnie co innego

@Questorius: wiesz co, to jest kwestia bardzo dyskusyjna czy lepiej się umiera od bomby atomowej czy od ciosu kamiennym toporkiem.
Faktem jest że jedyne jak do tej pory bojowe użycie broni nuklearnej zapobiegło śmierci setek tysięcy albo i milionów ludzi - bo Japonia przygotowywała się do uporczywej obrony z udziałem cywilów.

Faktem jest też że od wynalezienia
@thorgoth:
Przed atomem nie masz żadnych szans na ucieczke
Rozumiem znam historie,tylko mamy inny sposób patrzenia na to
Dla Ciebie amerykanie to bohaterzy a dla mnie to są pasożyty,najezdzcy,globaliści,socjaliści (komuchy)

Ameryke tylko ratuje waluta i oczywiście surowce na których trzymaja łapy na całym świecie
Zauważyłes że kazdy podbity przez nich kraj miał jedna wspólna ceche?mianowicie nie mieli obcego banku centralnego na ich terenie,natomiast po każdym najezdzie bank centralny był wprowadzany
Następnie
Przed atomem nie masz żadnych szans na ucieczke

@Questorius: To jest kwestia perspektywy.
Ze spadającego samolotu też nie uciekniesz a mimo to podróżowanie samolotem jest bezpieczniejsze niż jazda rowerem.
Per analogiam, mniejsze są szanse że zabije mnie bomba atomowa w 2023 roku niż miał mój przodek w średniowieczu któremu groziła tylko broń biała.

Dla Ciebie amerykanie to bohaterzy

Tak daleko bym nie szedł ale cenie sobie pax americana. Umożliwia mi to