Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #kupautozmirko #skoda

Panowie stoje przed zakupem auta i padlo na skoda rapid.
Auto typowo do miasta ~40km dziennie plus weekendy jakos wiecej, ale nie beda to przebiegi rzedzu 10k miesiecznie.

No i zastanawiam sie nad silnikiem.
Z jednej strony 1.6 TDI, tylko pytanie czy ropa przy takim uzytkowaniu ma w ogole sens.
A po stronie benzynowej jest 1.0TSI, lub 1.2TSI na pasku, ale w przypadku tego drugiego to auta starsze niz 2017 wiec juz tak srednio patrze.

Ktos moglby rozsadnie doradzic, albo #!$%@? i powiedziec bierz cokolwiek ( )
No i drugie pytanie, sa jacys uzytkownicy na sali, ktos moze sie podzielic opinia, mankamentami i fuckupami tego auta, na co ewentualnie zwroci uwage przy zakupie..
Wiekszosc oferowanych modeli to post flotowe egzemplarze, od prywatnych sprzedajacych ceny spokojnie 10-20% większe.

Z gory dziekuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
@PurpleHaze problemem jest efektywność energetyczna diesla, nie będzie się dogrzewał na krótkich dystansach, a to jest bardzo złe dla takich silników.

Ja teraz dojeżdżam do pracy 14km i jak parkuje przed firmą to wskazówka przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ledwo dobija do stówy.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: miałem jakieś bieda wersje rapidów w poprzedniej firmie i o ile napęd (1.6 TDI) wspominam bardzo dobrze, to fotele już niekoniecznie. Może mam jakąś #!$%@?ą budowę ciała, ale nie potrafiłem tym autem jechać dłużej niż godzinę bez bólu pleców, podczas gdy w analogicznych rocznikowo fabiach czy octaviach czułem się świetnie.

Pomimo tego, że 1.6 TDi to fajny silnik to ze względu na dpfy czy inne strefy - do miasta ani
  • Odpowiedz
  • 0
@Kaajus: znalezc takiego seata w benzynie, to jest mega ciezki temat. We wroclawiu jest az jeden ( )

Z reszta rapidow w benzynie po lifcie w rozsadnym przedziale cenowym, to tez zbyt duzo nie ma.
  • Odpowiedz