Wpis z mikrobloga

W związku z tym iż,w Ameryce raty za nowy samochód wynoszą 730 dolarów,natomiast za używany trzeba zapłacić 530 dolarów,do tego zapłacić raty za dom (jak wziąleś na 30 lat )to 2000 dolarów miesięcznie,rachunki za produkty spożywcze wystrzeliły w kosmos
Nie wspomniałem,że już są zadłużeni na kartach kredytowych na,uwaga-trylion dolarów

Uważam że LiveNation-(LYV)jest to korporacja koncertowa (organizują koncerty) jest dobrym pomysłem na pozycje short
Wiem,że jakis czas temu bilety sie ładnie wyprzedały na koncert Beyonce i Taylor Swift,lecz
uważam,że ludzie zaczną ograniczać takie wydatki ze względu na rosnące koszty życia i takie przyjemności zejdą na drugi plan (bilet 1000 dol)
Jedno jest pewne na sto procent:zwolnienia przed nami-nie można mieć wzrostu gospodarczego i niskiej inflacji,nie po takiej opieszałości przez Fed(już nie można mieć i zjeść ciastka)

Kolejna sprawa to sektor hoteli np,Hilton (HLT)-sądze,że dobra pozycja na wchodzenie powoli w pozycje short
(tylko czemu tak urósł?sadze,że po prostu ludzie usłyszeli,że inflacja spada i ujrzeli światło w tunelu,że od tera będzie tylko lepiej,bo będzie soft landing-i zaczeli sie znowu zapożyczać (wycieczki,koncerty itp)

Tylko co w przypadku jak nie będzie soft landing?
Przeciez to,że inflacja spadła (na papierze)to nie oznacz,że ludziom żyje się lepiej-jest wręcz przeciwnie
Do tego dochodzi kwestia,że w końcu będą obniżać stopy procentowe (co wzmaga optymizm)tylko,trzeba zacząć od tego,czy obniżka (o ile w ogóle będzie )będzie z dobrych,czy złych powodów?
(ostatnio Powell nie wykluczył podwyżek,będzie patrzył na dane)

Dodać trzeba-a co jak się zacznie na grubo z Iranem?
Albo wprowadzą jakiś stan nadzwyczajny przez nowy patogen(np.wirus płuc o którym juz sie rozpisują na całym świecie-White Lung Syndrome)

Pamiętajmy,ze w kryzysie 2007-2008 również był przekaż spokojnie bez paniki nic nam nie grozi,będzie soft landing,i jak się skończyło?

Oczywiście to moje podejście do sprawy i nie każe nikomu kopiować

#gielda #ekonomia #finanse #wojna
  • 11
@PfefferWerfer:
Dokładnie,dzisiaj się liczy tylko konsumpcja
Z mojego punktu widzenia dobrze już było teraz czeka nas długi kac,bo za dużo wypiliśmy (historyczny dodruk)
Tym bardziej,że wszystkie podwyżki stóp procentowych nie są w cenach -tzw.lagging effect
Jeszcze nie odczuliśmy pełnego zakresu podwyżek,to jest przed nami
Dokładnie to co dzisiaj się liczy to konsumpcja

Z mojego punktu widzenia dobrze już było teraz czeka nas długi kac,bo za dużo wypiliśmy (historyczny dodruk)

Tym bardziej,że wszystkie podwyżki nie są w cenach -tzw.lagging effect

Jeszcze nie odczuliśmy pełnego zakresu podwyżek,to jest przed nami


@Questorius: Ostatnie igrzyska gladiatorów w Rzymie miały miejsce w 438 roku, czyli dość długo po rozpoczęciu się degrengolady cywilizacyjnej, i jakieś 28 lat po złupieniu Rzymu przez
@PfefferWerfer:
jak dla mnie to przez ta rozpuste stracili kontakt z rzeczywistością
Amerykanie już zadłużyli sie na kartach kredytowych na trylion dolarów,a trzeba oddać zaległości plus odsetki 24 %
kupujesz cokolwiek za 100 dol. i już masz do oddania 125 dol.
Wpisz:average interest rate on credit cards usa

To się nie zakończy dobrze,kredyty już są pod sufit,a przecież bank nie będzie wiecznie pożyczał,bo sami nie maja obecnie ciekawej sytuacji (najpierw oddaj
Amerykanie już zadłużyli sie na kartach kredytowych na trylion dolarów,a trzeba oddać zaległości plus odsetki 24 %

kupujesz cokolwiek za 100 dol. i już masz do oddania 125 dol.

Wpisz:average interest rate on credit cards usa


@Questorius: Ale oni większość spłacają w trakcie 60-dniowego grace period gdzie odsetek nie ma wcale, żonglująkartami kredytowymi i spłacają zadłużenie na karcie nr 1 za pomocą karty nr 2 i okres się liczy od nowa.
@PfefferWerfer:
-Żeby to nastało potrzebny jest tylko zapalnik,aby odpalić tą beczke z prochem (cokolwiek-Iran,Tajwan,nowy patogen,odłączenie prądu z jakichkolwiek przyczyn-hakerzy,pogoda) plus masowe zwolnienia przed nami,aby ostudzić rynek i inflacje.Uważam,że nasłuchali sie Janet Yellen,czy jej podobnych propagandzistów,że wszystko jest cacy i ruszyli znowu na zakupy odpalając karty kredytowe (a tak sie nie walczy z inflacją tylko dolewa benzyny do ognia)
Swoją drogą juz od dawna bardzo dużo osó stoi w kolejkach do banków