Wpis z mikrobloga

Jakby komuś nie chciało się przeglądać tagu przez najbliższy tydzień to wrzucam podsumowanie postów które się pojawią, oszczędzisz dzięki temu trochę czasu:

- Właśnie wystawiłem fakturę na 49k za łącznie 27 minut pracy w tym miesiącu, czuje dobrze człowiek, tak trzeba żyć. W tym miesiącu wydam 5k na same klocki lego i divy, po południu podpisuję umowę na zakup czwartego mieszkania za gotówkę i w sumie to sam nie wiem co już mam robić z pieniędzmi.
- Programiści to podludzie bez rozumu i godności człowieka, śmierdzą, pierdzą pod siebie, bawią się klockami lego i oglądają chińskie bajki, a uważają się za niewiadomo kogo, ciągle się chwalą wystawianiem faktury na przysłowiowe 15k #!$%@? abominacje, żywio się krwią myszów, majo włochy na cycach i szpetne gęby, a co najgorsze niemożebnie #!$%@? cebulą. Ehhh jak ja ich nienawidzę, kopał bym jak kurczaki.
- Jaki pierwszy język programowania wybrać? Jestem 49-letnim spawaczem konstrukcji drewnianych i chcę się przebranżowić bo robota w kołchozie mnie dobija
- Bardzo Duża Amerykańska Firma ogłosiła redukcję etatów o 1.7%, i co, dalej myślicie że w IT nie ma kryzysu? Lepiej uczcie się układać płytki, ale nie, zapomniałem, wy piwniczaki gardzicie pracą fizyczną, oj skończy się wam eldorado
- Siema, właśnie skończyłem 4-tygodniowy kurs JavaScriptu, na ile może liczyć junior? Myślałem żeby celować na początek w 8k na rekę, myślicie że to za mało?
- Tu słynny #programista15k, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wysłałem 400 CV, odpowiedzi dostałem łącznie 6, z czego 0 zaproszeń na rozmowę. Mój stack to C, C++, C#, Java, JavaScript, Python, Rust, Devops, Azure, także nie jakieś niszowe technologie. Idą chude lata, nie mówcie że nie ma kryzysu
- @nad__czlowiek: No jak CRUDziarze, walizki spakowane? Obczajcie sobie ten filmik gdzie AI wygenerowała kod TODO listy żywcem przepisany z tutoriala na MSDN. I co, dalej myślicie że AI was nie zastąpi?
- Ehhh #!$%@? mnie ten @nad__czlowiek, siedzi i spamuje na tagu, jakby miał pojęcie o czymkolwiek to wiedziałby że obecne modele AI doszły do granicy, więc żeby były w stanie wygenerować cokolwiek bardziej złożonego niż TODO lista z tutoriala na MSDN to konieczne byłoby osiągnięcie technologicznej osobliwości co nie nastąpi przez następne 8-10 lat, wiem bo czytałem na jednym blogu
- strona m-banku znowu padła, co za kiepy tam pracują xD

#programowanie #programista15k #pracait #heheszki #pasta #zgadzasieukradlem
  • 17
@Kolczaneiro: dokładnie zabrakło kilku.
- ej programistaxxk (bez tagu specjalnie) czemu moj iphone nie robi xyz / albo jak w nim zrobic xyz
- jakie biurko stojace wybrac bo przeciez w tygodniu 2 lub 3 osoby nie pytaly o to
- jaki wybrac monitor j/w
- @exori_vis crud, crudziarze, crudziażować, crudiage
- czy zrobi mi ktos stronke dla salonu/sklepu za 300 zlotych (nie, niechce wordpressa)
- zarabiam 7k netto na zdalnej
@exori_vis: oj szczerze przepraszam, musialem pomylic z jakims notorycznym naganiaczem/narzekaczem na zwolnienia same hybrydy , chatygpt itp. za duzo tego gowna tutaj