Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja z pociągu kilka tygodni temu. Jechalem z Krakowa do Rzeszowa. W pociągu roi się od ukraińców, ogolnie ludu pełno. Przepychają się jakby pociąg należał do nich, nie liczą się z nikim i z niczym. Darcie japy, bluzgi i inne w zasadzie nie robią na nikim wrażenia. Rozwaliła mnie sytuacja z konduktorem który sprawdzał bilety. Podchodzi do jakieś ukrainki która jechałą z 3 dziewczynami (z córkami chyba).
Konduktór mówi do tej kobiety: (pisze jak słyszałem wymowe, nie znam ich języka za dobrze, ale czaje co mówią)
- Dla czego kupiła pani 1 bilet normalny i 3 ulgowe(darmowe ?), skoro Pani córki mają ponad 18 lat, przecież widać że to nie dzieci.
- Aaa szto pan gawarit, oo ja nie znaju, tolka takie były ja nie umieju, nie paniemaju po polski.
Konduktor kilka razy jej tłumaczy ale wkońcu, odpuszcza temat bo ludzi od za***ia i co chwile młyn i mówi:
- No dobra ale to jest ostatni raz, następnym razem będzie Pani płacić.
- ok ja przepraszaju itp.

Konduktor idzie dalej a ja słysze jak ta baba mówi:
- hahaha eto durak, on gawarit że płatit nada, on durak dumał że ja nie paniemaju. Ja nie budiet płatit durak itp itd. i beke ciśną z chłopa bezczelnie.

Czy to jest najbardziej bezczelny i rozczeniowy naród jaki istnieje czy to tylko moje uprzedzenia ?. Macie takie doświadzcenia z nimi ?

#ukraina
  • 78
Od onuc wyzywają, ale ja takie coś widziałem w autobusie. Polakowi by nie odpuścili, ale tu po polsku niet i dokumentów też niet i sobie wysiedli kontrolerzy, jak gdyby nigdy nic ¯\(ツ)/¯


@aleks0814: a żebyś wiedział. Już widziałem różne akcje tego typu z nimi. Nazwali mnie tu już ruską onucą, ciekawe co tam jeszcze mają.To jak traktują momentami Polaków i człowiek to widzi to się nóż w kieszeni otwiera. Sami dla
@Stefan_ciastko: ja tam dużych wątów nie mam, ale jeśli chodzi o pociągi to najbardziej #!$%@? mnie ta ich taktyka, że jak sie rodzina zegna, to nie na peronie, tylko w pociagu. Wlazi cala rodzinka, jeden blokuje drzwi, a rodzinka sie zegna. Jak juz powymieniaja serdecznosci, to zawijaja z pociagu, a ten lapie kilka minut opoznienia. #!$%@? mnie to zreszta jeszcze przed wojną, jak jezdzilem na krym na wakacje.
Bo takie akcje
Czy to jest najbardziej bezczelny i rozczeniowy naród jaki istnieje czy to tylko moje uprzedzenia ?


@Stefan_ciastko: chłopie nie masz pojęcia co się działo 20 lat temu jak weszliśmy do unii, "znajomi" ze studiów w uk brali zakupy i wychodzili ze sklepu na bezczela bo "jeszcze tam na gazetki chce zerknąć" i fik za drzwi
@Stefan_ciastko w 2016 pracowałem w Krakowie i na przystankach tramwajowych Ukraińcy darli ryja bez powodu. Duza ilość DJów bez słuchawek w tramwajach to też oni byli. Tego lata Ukrainki przychodziły na nowy plac zabaw w mieście, gdzie mieszkamy.
Dzieciaki zero kultury i wandalizm stosowany na nowych sprzętach.
Matki Ukrainki w tym czasie gorzała i browce i zero uwagi na dzieci.

W moim miasteczku ludzie z Egiptu, Pakistanu czy Bangladeszu są lepiej zasymilowani
fajna historyjka, ale wątpię by konduktor odpuścił sobie okazję do wystawienia mandatu ( ͡º ͜ʖ͡º)


@malronos ja też wątpiłem. Teraz w ogóle mnie to już nie dziwi. Widziałem jaki przemiał bydła jest w tym pociągu. Raz ze i tak by pewnie nie zapłacił, dwa - i tak by w żaden sposób tego nie wyegzekwowali. Podejrzewam że jakby trafiło na Polaka to nie byłoby zmiłuj.

@tomilipin: Dlatego