Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Miruny, przymierzam się do ułożenia gresu 60x60 na podłodze w aneksie kuchennym - jaki grzebień / jaką grubość kleju sugerujecie? Atlas na karcie produktu sugeruje 10-12mm co wydaje mi się strasznie dużo, a nie chciałbym robić niewiadomo jakiej grubości, bo niestety wylewkę między aneksem a salonem mam na jednej wysokości, a panel mam 8mm z cienkim podkładem i chciałbym, żeby różnica poziomów wyszła jak najmniejsza
  • 12
@vinmcqueen: ale wiesz, że klej pod płytką musi być. Jak chcesz na drobniejszy grzebień to tylko się modlić, żeby płytki i podłoga były idealne. Ja ten format właśnie kładę na 10-12
Ja położyłem na bodajże 8


@goferek: głupie pytanie - na 8mm czy na grzebień 8?

@Smarek37: oczywiście źe klej musi być, tylko trochę nie rozumiem czemu mniejszy grzebień miałby spowodować że tego kleju zabraknie pod płytką? chodzi o to, że przy większych formatach zdarza się większy banan i po prostu z tego powodu nie uda mi się odpowiednio docisnąć płytki? po prostu "na chłopski rozum" nie spodziewałbym się większych różnic
@vinmcqueen: grzebień 8. Ale pewności nie mam. Na pewno na podłogę dałem mniejszy, niż na ściany. Bo przecież i tak to jest sporo kleju, który po dociśnięciu i poruszaniu płytką ładnie się rozprowadzi. No ale podłoga była gładziutka.
@vinmcqueen:

chodzi o to, że przy większych formatach zdarza się większy banan i po prostu z tego powodu nie uda mi się odpowiednio docisnąć płytki

No dokładnie plus ewentualne krzywizny podłogi jeżeli nie robiłeś samopoziomującej na wierzch. Przy ósemce masz 4mm kleju pod płytką.
@Smarek37: ok czaję, no nie robiłem wylewki

ale poczekaj, też proszę doprecyzuj - mówimy o GRZEBIENIU 10-12 tak? teraz widzę, że możliwe, że nie doczytałem i producent zaleca 10/12 grzebień, a nie grubość kleju...
@Smarek37: hej Mirku, widzę że siedzisz w temacie, a nie chcę robić osobnego wpisu do tej samej sprawy - mógłbyś mi proszę poradzić jaki klej będzie dobry do tego gresu?

https://www.paradyz.com/pl/produkty/p39133-u117-grey-gres-szkl-rekt-mat-598x598-g1

Z tego co czytam karty techniczne i info w sieci, to nasiąkliwość tego gresu wynosi <0.5% i powinienem celować w klej C2. Znajomy budowlaniec polecił Kerakolla H40 ale widzę, że jest szary i biały, przy czym białego nie ma w