Wpis z mikrobloga

@laventel: Igor Nowikow "Rzeka czasu"; Miko Kaku "Hiperprzestrzeń" i inne tytuły autora; "Czy jest tam kto?" Drake, Sobel; "Fizyka podróży międzygwiezdnych" Lawrence Krauss; "Kompleks Kopernika" Caleb Schraf; "Prawdopodobieństwo=1" Amir Aczel; "Krótka historia czasu" Hawking; "Narodziny wszechświata" J. Audouze; "Kwantowa granica. LHC - Wielki zderzacz hadronów" D. Lincoln; "Interstellar i nauka" Kip Thorne; "Czarne dziury" Clifford Pickover; "Piękno wszechświata" Brian Greene; "Droga do rzeczywistości" Roger Penrose;
  • Odpowiedz
@laventel:
"Astrofizyka dla zabieganych" Neil deGrasse Tyson.

Chyba największy dzisiaj popularyzator astrofizyki, pisze bardzo przystępnie, dasz radę nawet bez poważniejszej znajomości fizyki.
  • Odpowiedz
@laventel: o ile dra Tysona polecam (nawet na YT, są odcinki "Startalk" - trzeba sie przyzwyczaić do formy, ale wchodzą dobrze), o tyle akurat "Astrofizyki dla zabieganych" niebardzo. W mojej opinii jak coś już wiedziałeś i przeczytałeś w książce, to była radocha, ale jak czegoś nie wiedziałeś, to jest wszystko tak po łebkach, że nie będziesz dalej rozumiał.
  • Odpowiedz
@laventel:
https://lubimyczytac.pl/seria/429/na-sciezkach-nauki

Klasyka jeśli chodzi o tę tematykę. Polecam całą serie mimo, że większość książek została wydana ponad 20 lat temu i niektóre dane mogą być nieaktualne. Aczkolwiek dla laika raczej nie będzie to problem, bo paradygmat wciąż jest taki sam tylko liczby po przecinku się zmieniły z biegiem lat.

Plus jeszcze taki, że średnio książka z tej serii kosztuje może z 5-20 ziko xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Trauma_Teddy właśnie kiedyś próbowałam zacząć ale mnie totalnie nie wciągnęła, może za szybko zrezygnowałam no ale nie chciało mi się już do niej wracac i szukałam czegoś innego xd zaczęłam teraz hiperprzesten co Mirek wyżej polecał i po 100 stronach mi się podoba i wciąga
  • Odpowiedz